Adana Büyükşehir Belediyesi 23. Uluslararası Adana Film Festivali Başvuruları Başladı

Her yıl Altınkoza Film Festivali olarak düzenlenen, bu yıl ise Adana Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararla adı değişen 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışma başvurularının başladığı bildirildi.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 13 Haziran 2016 19:22
Adana Büyükşehir Belediyesi 23. Uluslararası Adana Film Festivali Başvuruları Başladı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.
 

Bu yıl 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve “Adana” konulu Senaryo Yarışması yönetmelikleri açıklandı. Buna göre Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması başvuruları için son başvuru tarihi 29 Temmuz 2016, Senaryo Yarışması son başvuru tarihi ise 5 Ağustos 2016 olarak belirlendi.
 
EN İYİ FİLME 350 BİN TL
 
Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 843 bin TL ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ‘En İyi Film’ seçilen eser 350 bin TL alacak. Yarışmada ayrıca Yılmaz Güney Ödülü, Adana İzleyici Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Oyuncu dalları ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek. Festival kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da "Dünya Sineması Prömiyerleri", "Akdeniz Ülkeleri Film Seçkisi", "Bir Ülke Sineması" özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler, sokak etkinlikleri ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.
 
Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına "altinkozafestivali.org.tr" ve "adana-bld.gov.tr/duyurular.html" adresinden ulaşılabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır