ADANA'DA 'SAĞLIKLI YAŞAM VE HAREKET YILI' ETKİNLİĞİ

Sağlık Bakanlığı 2014 "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" programı kapsamında Adana’da Merkez Park'ta "Yürüyüş ve Bisiklet Turu" etkinliği yaptı.

Sağlık Yorum: 0 / 27 Mayıs 2014 08:40
ADANA'DA 'SAĞLIKLI YAŞAM VE HAREKET YILI' ETKİNLİĞİ
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

2014 "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" programı kapsamında Adana’da Merkez Park'ta "Yürüyüş ve Bisiklet Turu" etkinliği yaptı.

Adana İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün düzenlediği etkinlikte Merkez Park'ta toplanan bisikletli ve yaya vatandaşlar, ellerindeki pankart ve dövizlerle sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda farkındalık yaratmaya çalıştı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik yaptığı konuşmada, sağlıklı yaşam için vatandaşları harekete geçirmeyi ve harekete teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türkiye'nin 81 ilinde sağlıklı yaşam için yürüyüş etkinlikleri düzenlendiğini söyleyen Çelik, yürüyüş ve bisiklet turu öncesinde yaptığı açıklamada, "Bu yürüyüşleri her ayın son pazarında tekrarlamak istiyoruz. Geçen ay tüm Türkiye'de belediye başkanlarıyla yürüdük. Bu ay da 19 Mayıs etkinliği olarak gençlerle ve halkımızla sağlıklı yaşama birlikte yürümek istiyoruz. Türkçemizde güzel bir söz var 'Nerede hareket orada bereket var. Vücudun bereketi için de hareket çok önemli. O yüzden de tüm Adanalıları harekete teşvik etmek istiyoruz. Türkiye'nin değişik illerinde halkımızı sağlıklı yaşama teşvik etmek için bu yürüyüşleri düzenliyoruz" dedi.

Park içindeki parkurda başlayan yürüyüş ve bisiklet turu, Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Doç. Dr. Orhan Görgülü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği idareci ve personelleri ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır