Adana’Da Kamu Hastaneleri Engelsiz Oluyor

Engelsiz Hastaneler Projesi İle Adana İlimizde Engellilerin Sağlık Hizmeti Sunumu Sırasında Yaşadığı Sorunları Ve Çözüm Önerilerini Tespit Edebilmek İçin Başlatılan Süreç, Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Strateji Geliştirme Ve Proje Birimi Tarafından Projeye Dönüştürülerek Yeni Yıl İle Beraber Uygulamaya Konuldu. Projenin Tanıtım Toplantısı Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Yapıldı.

Gündem Yorum: 0 / 19 Ocak 2014 14:12
Adana’Da Kamu Hastaneleri Engelsiz Oluyor
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Engelsiz Hastaneler Projesi ile Adana ilimizde engellilerin sağlık hizmeti sunumu sırasında yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini tespit edebilmek için başlatılan süreç, Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Strateji Geliştirme ve Proje Birimi tarafından projeye dönüştürülerek yeni yıl ile beraber uygulamaya konuldu.
İİBF Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kemal Kiraz ve Bağımsız Denetmen-Mali Müşavir Tevfik Doğan, Uzman Reşan Arlıer ve Endüstri Mühendisi Mehmet Şahin’den oluşan ekibin yaptığı çalışma sonucunda Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Strateji Geliştirme ve Proje birimi tarafından çalıştay sonuçları genişletilerek Adana’da bulunan 11 kamu hastanesi ve 1 ağız diş sağlığı merkezinde değişik kriterlere göre standartlara uyum konusunda mevcut durumlarının tespiti yapıldı.
Çalışmanın kapsamı tespit edilen eksikler doğrultusunda daha da genişletilerek “Engelsiz Hastaneler” projesinin stratejik öncelikleri, yapılacak faaliyetler ve performans göstergeleri belirlenerek eylem planına dönüştürüldü ve “Engelsiz Hastaneler” başlığı adı altında kitap haline getirildi.
Sunulan öneriler ve planlanan iyileştirmeler 2014 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince uygulamaya konuldu.
Engelsiz Hastaneler Projesi ile Engelsiz Hastaneler hedefi ile ulaşılabilirlik, erişebilirlik ve farkındalık sürecinde özel ihtiyacı olan hastaların sağlık hizmetlerinden arzuladıkları düzeyde yararlanmaları ve hastanelerde sağlıklı bakım kalitesini artırmaya yönelik bir model oluşturulmaya çalışıldı.
Projenin tanıtım toplantısı Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde yapıldı ve toplantıya Genel Sekreter Uzm. Dr. Kemal Kiraz, Tevfik Doğan, Yrd. Doç.Dr. İsmail Güneş, Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Genel Sekreterlik çalışanları katıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır