ADANA'DA KARNE ŞENLİĞİ

Geçtiğimiz hafta karnelerini alarak heyecanla geçen bir eğitim-öğretim yılını geride bırakan öğrenciler Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Kaürne Şenliğinde buluştu. NURİ PİR

Adana Yorum: 0 / 21 Haziran 2014 08:38
ADANA'DA KARNE ŞENLİĞİ
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Geçtiğimiz hafta karnelerini alarak heyecanla geçen bir eğitim-öğretim yılını geride bırakan öğrenciler Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Kaürne Şenliğinde buluştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Çukurova Psiko Enerji, Anadolu Aile Evlilik ve Çocuk Terapi Merkezi, Özel Tarsus Sev Koleji, Çikolatacı, Çukurova Müzik Akademi ve Gönüllü Palyaçolar sponsorluğunda Atatürk Parkı'nda Karne Şenliği düzenlendi.

Şenliğe katılan çocuklara çok sayıda gönüllü palyaço balon hediye etti, yüz boyaması yaptı ve oyun oynadı. Şenlikte minik bir orkestra da kuran çocuklar, Çukurova Müzik Akademisi müzisyenleriyle birlikte şarkı söyleyip enstrüman çaldı. Genci, yaşlısı, çevredeki birçok vatandaşın da katıldığı şenlik, kısa süreli bir festivali andırdı. Çocuklar müzik ve etkinliklerle eğlenirken diğer yandan uzmanlar, ailelere bilinçlendirici mesajlar verdi. Etkinliğe ilişkin bilgi veren Çukurova Psiko Enerji yetkilisi Semiha Buga, çocukların karnelerinin ne kadar kötü olursa olsun bir felaket olmadığını, yapıcı yaklaşımlarla daha olumlu sonuçlar alınabileceğini kaydetti. Karnesi kötü olduğu için çocuğa verilecek her cezanın geri tepebileceğini ve telafisi zor olacak sonuçlara yol açacağını ifade eden Buga, bunların sonucu da değiştirmeyeceğini vurguladı. Semiha Buga, yaz tatilinin, çocukların eğitim temelini daha da güçlendirmeleri için iyi bir fırsat olduğunu, ailelerin de çocukların başarısız olduğu noktaları iyi tespit edip, doğrudan sorunlarla mücadele etmelerinin daha sağlıklı olacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler : ADANA'DA KARNE ŞENLİĞİ,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır