Adana'nın Yeni Valisi Mahmut Demirtaş Göreve Başladı

Son Valiler Kararnamesinin ardından merkeze alınan Mustafa Büyük'ün yerine atanan Adana'nın yeni Valisi Mahmut Demirtaş, valilik makamında düzenlenen karşılamadan sonra göreve başladı.

Adana Yorum: 0 / 13 Haziran 2016 19:19
Adana'nın Yeni Valisi Mahmut Demirtaş Göreve Başladı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

 
Valilik Karararnamesi'nin ardından merkeze atanan Vali Mustafa Büyük'ün yerine geçtiğimiz günlerde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş atandı. Demirtaş için valilik bahçesinde düzenlenen törende aralarında kurum müdürleri ve vali yardımcılarının da bulunduğu yaklaşık 100 valilik çalışanı, Vali Mahmut Demirtaş'ı karşıladı.
 
Daha sonra makamına geçen Vali Demirtaş Adana'nın problemlerini elele vererek çözeceklerini belirterek şunları kaydetti:
“Adana'ya geldiğim için hem heyecanlıyım hem mutlu hem de onurluyum. İnşallah en kısa zamanda Adana'nın problemlerini hep birlikte teker teker çözmeye gayret göstereceğiz. Bize bu görevi veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Devletimizin ve hükümetimizin destekleri doğrultusunda başta Sayın Bakanımız Ömer Çelik olmak üzere milletvekillerimizle, yerel yönetimlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, meslektaşlarımla hep birlikte inşallah kısmet olursa elele vereceğiz, Adana'nın ekonomik, sosyal ve kültürel problemlerini çözmeye çalışacağız. Benden önce burada görev yapan tüm valilerimize çok teşekkür ederim. Yeni ayrılan Mustafa Büyük Valim'e de sağlık ve esenlikler diliyorum. Tüm Adanalı hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır