Adana Yeni Konservatuvarına Kavuştu

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Ali Şenozan Konservatuarı Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz Tarafından Hizmete Açıldı.

Yorum: 0 / 16 Şubat 2014 14:31
Adana Yeni Konservatuvarına Kavuştu
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Ali Şenozan Konservatuarı Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz tarafından hizmete açıldı.
Türk Sanat ve Halk Müziği ile Halk Oyunları bölümlerinin faaliyet göstereceği tesisin açılışında konuşan Aldırmaz, sanatçılara ev sahipliği yapacak modern bir tesisin açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Sanatçıların bu güne kadar hak etmedikleri tesislerde çalışma yapmasından hep rahatsızlık duyduğunu ifade eden Aldırmaz, “Bugün açılışını yaptığımız tesisi çalışma arkadaşlarımla birlikte çok hızlı planladık. Selahattin Çolak zamanında yapılan bu amfi tiyatro yaz mevsiminde bir kaç gün kullanılan bir mekandı. Ona da buradan teşekkür ediyoruz. Mimar Sinan Kültür Parkı tesislerinde konservatuvarın yanı sıra Kent Konseyi Kadın Meclisi, Altın Koza A.Ş ile ilgili birimler de yapılandı. Yan tarafta da Zabıta Daire Başkanlığımız var. Ben ve ekibim, dostlarımız konu sanat olunca tek vücut olabiliyoruz. Kültür ve sanatla ilgili projelerimizi, planlarımızı, siyasetin tamamen dışında, bir yaşam biçimi olarak ele alıyoruz” dedi.
Açılışı yapılan binanın geçmişi bulunduğunu ve önemli hatıraları olduğunu anlatan Zihni Aldırmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu tesisler yapılırken yaşananlar beni çok etkilemişti. Binanın tesisatları toparlanmış, şehir kanalizasyon şebekesine bağlanmamış, tavandan aşağıya akıyordu. Maalesef yıllarca bu şekilde kullanılmış. Çok şükür tesisleri modern bir hale getirdik. Kanalizasyon tesisatını da yaptık ve hijyen, insanca kullanılabilecek, sanata ve sanat camiasına yakışır bir tesis oluşturduk. Kültür ve sanatla ilgili arşivleme de yapılabilecek çok sayıda oda, sınıf, ofis ortaya çıktı. Hepimizin bir ortak hedefi olmalı. Her ilçede kültür merkezleri, tiyatro bulunmalı. Buralarda sanatsal eğitim verilebilmeli. Dik durur, birlikte hareket edersek, yönetimde kim olursa olsun bu hizmeti vermek zorunda kalır. Zaten sanatsal atmosferi bir süre soluyan kim varsa, sanatsever topluluğa katılır ve sanata hizmet etmeye başlar. Biz de onlara destek oluruz, birlikte hareket ederiz.”
Açılışın ardından binayı dolaşan Aldırmaz ve katılımcılar tesisleri büyük bir beğeniyle inceledi. Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun renk kattığı açılışın ardından aynı binada yer alan Bosna Yardımlaşma Kardeşlik Kültür Derneği ile Malatyalılar ve Adanalılar Derneği (MA-DER) tesisleri de ziyaret edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır