Adanalı İşadamlarından Azerbaycan Çıkarması

Kimse Yok Mu Derneği'nin Hafta Sonu 2 Günlük Bir Programı Kapsamında Azerbaycan'a Giden İşadamları Burada Merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'ın Yanısıra Ünlü Azeri Şair Bahtiyar Vahazade'nin Anıtı İle Şehitliği Ziyaret Etti

Gündem Yorum: 0 / 2 Aralık 2013 15:15
Adanalı İşadamlarından Azerbaycan Çıkarması
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adanalı bir grup işadamı, Kimse Yok mu Derneği yöneticileri ile Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye çıkarma yaptı. Burada, faaliyet gösteren Türk okullarını da ziyaret eden heyet üyeleri, bu kurumların eğitim kalitesi ve süreç içinde gösterdiği üstün performasa hayran kaldı.
Kimse Yok mu Derneği Adana Şube Başkanı Adem Sönmez ve yönetim kurulu üyesi Cemal Soncu'yla birlikte 2 günlük bir gezi programı kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden işadamları, burada faaliyet gösteren Türk okullarını ve Kafkas Üniversitesi'ni ziyaret etti. Türk okullarını bünyesinde barındıran Çağ Öğretim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Özeren'le de görüşen heyet üyeleri, bu ülkedeki başarılı çalışmaları için tebrik ve teşekkür etti.
AZERBAYCAN'DA DERSHANELER SINAVLA ÖĞRENCİ KABUL EDİYOR
Bu ülkede eğitim faaliyetine başlamalarının üzerinden tam 20 yıl geçtiğini kaydenen Dr. Özeren,"Azerbaycan’a 20 yıl önce geldiğimizde eğitim kadromuzun yüzde 85’i Türkiye’den geliyordu. Artık okullarımız ve üniversitemizde Azerbaycanlı personel istihdamı yüzde 80 hatta yer yer yüzde 90’ları buluyor. Bu okulların tek amacı var; o da Azerbaycanlı gençlerin muasır seviyede yetişerek ülkelerine hizmet etmelerini sağlamaktır" diye konuştu.
Özeren, halen bünyesinde 10 lise, 12 üniversiteye hazırlık kursu, 1 ilkokul 1 gimnazyum ve Kafkas Üniversitesi'ni barındıran Çağ öğretim şirketinin kurulduğu 1993'ten bugüne uluslararası olimpiyatlarda kırılması çok zor olan bir rekora imza attığını, şimdiye kadar aldığı toplam 542 madalya ile Azerbaycan için dünya ile yarıştığına dikkat çekti.
Bölgenin en prestijli üniversitesi kabul edilen Kafkas Üniversitesi de verdiği kaliteli eğitimle göz doldurduğunu ifaden eden Dr. Özeren, "Her yıl üniversite imtihanlarında derece yapan birçok öğrencinin ilk tercihi Kafkas Üniversitesi oluyor. Üniversite sınavına hazırlık için Azerbaycan'da açtığımız 12 dershaneye de yoğun ilgi var. Ve bu dershanelere de öğrencileri sınavla alıyoruz" dedi.
Ziyarette Dr. Özeren, eğitim kurumlarının 20 yıllık sürevenini anlatan kitap hediye etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır