AKP CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EROL KAHRAMN OLDU

AKP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olarak Abdullah Torun'un açıklanmasının ardından ilçe adaylıkları da bir bir belli olmaya başladı.Edinilen bilgilere göre AKP Ceyhan Belediye Başkan Adayı Erol Kahraman oldu.Yarın resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi.

Gündem Yorum: 1 / 28 Kasım 2013 14:19
AKP CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EROL KAHRAMN OLDU
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

AKP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olarak Abdullah Torun'un açıklanmasının ardından ilçe adaylıkları da bir bir belli olmaya başladı.Edinilen bilgilere göre AKP Ceyhan Belediye Başkan Adayı Erol Kahraman oldu.Yarın resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi.


Erol Kahraman Kimdir?

10/02/1963 tarihinde Ceyhan ilçesinin Sarımazı beldesinde dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybeden EROL KAHRAMAN hayat mücadelesine tek başına devam etti.  Babasızlığın ve hayatta ayakta kalabilmenin güç koşulları altında lise eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine ara vermek,bir yandan hayatını kazanmak,öte yandan hayatta tek varlığı olan annesinin  ve kardeşlerinin sorumluluklarını yüklenmek zorunda kaldı. Ancak azim ve çaba karşısında tüm güçlükler önemini yitiriyor; nitekim izleyen yıllarda yarım kalan eğitimini tamamlayarak  Çukurova Üniversitesinden mezun oldu.

 

Küçük bir el arabasında hazırladığı yiyecekleri ilçe dışında satarak kazanmaya başladı hayatını. İnatçı, başarıcı,mücadeleci karakteriyle kısa zamanda bir yandan, Toros Gübre ..A.Ş. ne müteahhitlik hizmeti  verirken öte yandan, Ceyhan ilçesinde ticarete başladı. Azimli çaba ve girişkenliğiyle  ticari faaliyet alanını genişletti,Ceyhan’ın en büyük ve modern konfeksiyon mağazasını açtı. Onun ilkesi, inandığı yolda inatla yürümek ve başarmaktı; nitekim çabaları ona hayallerini gerçekleştirmek fırsatı sundu ve sanayici oldu. Ceyhan ilçesinde inşaat malzemeleri üreten bir sanayi işletmesini hayata geçirdi. Hayatı anlamlı,yararlı yaşayabilmenin hayallere bağlı olduğunu bilmenin bilinciyle, işletmesini büyüttü, hem mal ve hizmet üreterek ekonomiye katkı yaptı hem de; geniş istihdam olanakları yaratarak, yöre halkının hayatını kazanmasına yardımcı oldu. Nitekim bünyesinde yöre halkından 250 Kişiye iş ve aş olanakları sunan büyük ölçekli bir işletmeyi yönetmeye başladı. EROL KAHRAMAN farklılığın ve farklı olabilmenin hep altını çizmiştir. Farklı olabilmenin azim,istek,çaba ve halk sevgisi gerektirdiğini en iyi bilendir. Nitekim, birçoklarının yaptığı gibi, biraz palazlanınca Ceyhan’ı terk edip büyük kentlere taşınmamıştır. O, Ceyhan sevdalısı olarak Ceyhan’da kalmış, yatırımlarını burada yapmış, faydalarını Ceyhan Halkıyla paylaşmıştır. Çünkü o Ceyhan’ın geleceği konusunda kaygılar yaşamaktadır; büyük göç alan ve nüfusu hızla artan bir ilçe olarak sorunlar yaşadığı ve sorunların her geçen gün büyüdüğünü görmektedir.Bu talihsiz gidişe dur demenin zamanı gelmiştir.

EROL KAHRAMAN,üzerinde yaşadığımız dünyayı, bugüne getirenlerin hayalleri olduğunu bilerek hayallerini büyütmeye devam etti. Durmak yoktu.. İnsanın değerinin yaşadığı dünyaya sağladığı faydayla ölçüldüğünü biliyordu;bir şey daha biliyordu ve inanıyordu ki, insanları eğitilmiş toplumlar rahat ve huzura erebiliyordu. Bu nedenle kazandıklarını paylaşıyor ve başta eğitim olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşa yardımcı oluyordu. Bu bilinçle 150 öğrenci kapasiteli bir yurt yaparak bağışlıyor, eğitimin önemini öne çıkartıyordu. Öte yandan çok sayıda öğrenciye burs sunan bir sistem geliştirerek öğrencilerin kimi sorunlarının çözümüne süreklilik kazandırıyordu.

EROL KAHRAMAN yaptığı ve yarattığı tüm zenginlik ve değerlerin özünde topluma mal olduğunun bilinciyle,kendisini bulunduğu yere getiren halka ve devletine olan borçlarını ödemek azim ve kararlığıyla yola devam etti. Halkın teveccühüyle Sarımazı Beldesi’ne belediye Başkanı seçildi ve üst üste 3 dönem başkanlık yaptı ve hala yapıyor. EROL KAHRAMAN,belediyeciliğin, yalnızca halka hizmet götürmek olmadığını, halkın refah içinde yaşayabilmesi için bireyler düzeyinde de insanlarla ilgilenmesi gerektiğini,onların sorunlarının tespiti ile çözüm üretmenin zorunlu olduğunu başkanlığının ilk yıllarında anlamış, bu nedenle aktif belediyecilik  anlayışıyla, sürekli projeler üretmiş, buna halkın katılımını da sağlamıştır. Ortaya çıkan manzara bugünkü Sarımazı Beldesidir: sokaklarında tek bir çamur topağının olmadığı, bakımlı cadde ve bulvarlarla donatılmış, parklar ve dinlenme alanlarıyla süslenmiş,modern bir yaşam alanına döndürülmüştür. Üstelik tüm bunlar kıt kaynaklarla yaratılmıştır.

EROL KAHRAMAN artık sıranın Ceyhan ilçesine geldiğine inanmaktadır. Yıllardan beri dışarıdan gelen dostlarından sürekli duyduğu bir cümleye takılmıştır: “Ceyhan hiç değişmemiş”. Bu Ceyhan halkının da farkında olduğu ama bu makus talihi yenebilmek konusunda kimsenin bir şey yapmadığı bir gerçektir. Erol Kahraman Ceyhan’ın bu değiştirilemez sanılan makus talihini yenmeye , Ceyhan’ı yapısal olarak değiştirip,modern,hoş görünümlü,insanların mutlu yaşadığı, çocukların eğitimine önem ve değer veren, yöre halkının sağlık sorunlarına eğilen projelerle gerçekleştirmeye kararlıdır.

Yaşamı ve ailesi konusunda muhafazakar olan EROL KAHRAMAN evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

b.atalar

08:45 9 Aralık 2013

yakışır arkadaşıma kktc b.atalar
1000
Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır