AKP partimize kumpas kurdu

BBP lideri Mustafa Destici, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteklerini açıkladıktan sonra AKP’nin kendilerine karşı harekete geçtiğini söyledi: Bu karardan sonra partimize ve hareketimize iktidar partisi tarafından açık bir kumpas ve operasyon başlatıldı.

Siyaset Yorum: 0 / 21 Temmuz 2014 08:30
AKP partimize kumpas kurdu
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

hsanoğlu’na verdiğimiz desteğin ardından saldırılara maruz kaldık. Tezgahın parçası olmayız. 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteklerini açıkladıktan sonra iktidar partisi, bizi kendilerine katılmaya davet etti” dedi. Partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulunan BBP Lideri Destici, yasal düzenlemeyle önlerinin kesildiğini ve aday gösteremediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı adayları Başbakan  Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kendilerinden istedikleri randevu üzerine 2 adayla da görüştüklerini hatırlatan Destici, “Her ikisine de taleplerimizi söyledik, aldığımız cevapları istişare kurullarımıza tekrar anlattık” dedi.  “Bu karardan sonra partimize ve hareketimize özellikle iktidar partisi tarafından açık bir kumpas ve operasyon başlatılmıştır” diyen Destici şöyle konuştu: “İhsanoğlu’na verdiğimiz desteğin ardından saldırılara maruz kaldık. BBP’yi bugüne kadar Türk siyasetinden yok etmeye çalışanlar bunu başaramayınca kendilerine katılmayı teklif ettiler. Bu teklif birkaç kere dillendirilmiştir. Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde bekledikleri destek de karşılık bulmayınca bu sefer tamamen bir saldırı haline dönüştürülmüştür.” Bu demokratik tavrı, demokratik bir tercih olarak kamuoyu ile paylaştıklarını ifade eden Destici, şöyle dedi: 

İhsanoğlu bize uyar 
“Bu bizim demokratik bir tercihimiz. Biz bu kararımızla birlikte asla bir siyasi partinin, yanında ya da karşısında olmadık. Biz sadece adaylara bakarak, kendilerine talep ve tercihlerimizi söyledik. Onların aldığımız cevaplara göre bir karar verdik. Herkesin de BBP’nin tercihine ve tavrına saygı duyma gibi bir zorunluluğu vardır. İhsanoğlu’nun Türk milletine ya da BBP’ye uymayan hangi yönü vardır?” Alperen Ocakları üzerinden aynı şekilde aldıkları kararı tesirsiz hale getirmek için çalışma başladığını da söyleyen Destici, “Kimler irtibatta bunların hepsini biliyoruz, hepsinden haberimiz var. Zamanı gelince ifşa edeceğiz. Kurulan tezgahın parçası olmayacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler : AKP partimize kumpas kurdu,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır