Aldırmaz: "Adana’nın Sanat Çıtasını Yükseltmeye Kararlıyız"

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Tevfik Gökdemir’e Ait Resim Sergisinin Açılışını Yaptı.

Gündem Yorum: 0 / 7 Mart 2014 12:35
Aldırmaz: "Adana’nın Sanat Çıtasını Yükseltmeye Kararlıyız"
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Tevfik Gökdemir’e ait resim sergisinin açılışını yaptı.
Tevfik Gökdemir’e ait 37 tablonun yer aldığı sergide, Gökdemir’in oğulları Özgür Gökdemir ve Deniz Gökdemir’in birer tablosu da yer aldı.
Sanata ve sanatçıya değer vermekten vazgeçmeyeceklerini belirten Zihni Aldırmaz, Adana’nın sanatla anılan kent olma özelliğini derinleştirmeye ve geliştirmeye kararlı olduklarını söyledi.
Yağlıboya eserlerden oluşan sergisinde hayata dair çok sayıda konuyu ele almaya çalıştığını kaydeden Tevfik Gökdemir, “Doğa ve insana dair çok sayıda konuyla beraber, yaşamdaki olumsuzluklara eleştiri var tablolarda. Yaşamla ilgili aranan hemen her şey var. Doğa resimleri ağırlıklı ama insanların bazı güncel olaylarla ilgili tepkilerini anlatmaya çalıştığım tablolar da var. Sergi 3 yıllık çalışmanın ürünü” dedi.
Sergi 12 Mart 2014 tarihine kadar gezilebilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır