Avustralya Vatandaşı Şahsi Tanıkını Satışa Çıkardı

Avustralya vatandaşı Coffri Blur adlı şahıs hangi yollarla elde ettiği bilinmeyen ve İngiliz ordusuna ait 1965 yılında üretilmiş tankı satışa çıkardı.

Dünya Yorum: 0 / 6 Temmuz 2016 06:01
Avustralya Vatandaşı Şahsi Tanıkını Satışa Çıkardı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Avustralya vatandaşı Coffri Blur adlı şahıs hangi yollarla elde ettiği bilinmeyen ve İngiliz ordusuna ait tankı satışa çıkardı. C.Blur İngiliz ordusuna ait, 1965 yılında üretilmiş tankı 85 bin Avustralya doları (63 bin ABD doları) satmak istediğini açıkladı.
 
Toplam 20 km yol katedebilen tankı seyahat etmek amacıyla kullanmak mümkün olsa da, tankın sahibi olacak kişi onunla ateş edemeyecek.  
Çünkü tankın namlusu güvenlik amacıyla ateş edemez hale getirildi. Avustralya vatandaşının tankı hangi yolla elde ettiği açıklanmıyor.
 

Daha Önce de Almanya'da Benzeri Bir Olay Yaşanmıştı

78 yaşında ve Almanya'nın Heikendorf adlı kasabasında yaşayan emekli bir adamın evinde 2. Dünya Savaşından kalma tank ile birlikte bir de uçaksavar silahı bulundu.
The Mirror'daki habere göre kasabanın sakinleri bu durum karşısında şok yaşarken kasabanın Belediye Başkanı Alexander Orth bu durumu gayet normal karşıladığını söyleyerek "1978'de bir kar fırtınasında bu aracı kullandığını görmüştüm, bir gariplik olduğunu anlamıştım bu işte. Görünüşe göre bundan daha fazlası varmış" dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır