Boyacılıktan Fabrikatörlüğe

Boyacılıkla Başladığı İş Hayatına Fabrika Patronu Olarak Devam Eden Ve Hayat Basamağını Tek Tek Çıktığını Belirten Sait Uzundal, "Şimdi Türkiye'de Bir İlk Olan Harnup Özünü Konsantre Olarak Ürettim. Çok Mutluyum. Hedefim Bu Aşamadan Sonra İşimizi Dahada Geliştirmek" Dedi.

Sağlık Yorum: 0 / 31 Mayıs 2014 14:52
Boyacılıktan Fabrikatörlüğe
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

İş hayatına duvar boyacılığı yaparak başlayan ve daha sonra üniversiteyi bitirip mühendis olan iş adamı, şimdi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde fabrika kurdu.
Yoksul bir ailenin çocuğu olarak hayata başlayan Sait Uzundal, geçimini sağlamak için önce boyacılık yaptı, sonra azmedip okuyarak kimya mühendisi oldu. Mühendis olduktan sonra boyacılıktan boya üretimine geçen Sait Uzundal, işini geliştirerek Kadirli Organize Sanayi Bölgesi'nde konsantre meyve suyu fabrikası kurdu. Patronu olduğu fabrikada meyve suyunun yanı sıra Türkiye'de ilk olarak harnup bitkisinin özünü çıkarıp paketleyen Uzundal, Türkiye'nin değişik illerine bu ürünü gönderiyor.
Boyacılıkla başladığı iş hayatına fabrika patronu olarak devam eden ve hayat basamağını tek tek çıktığını belirten Sait Uzundal, "Bugüne gelinceye kadar farklı işlerde çalıştık. Sitelerde boyacılıkta yaptım. Üniversiteyi kimya mühendisi olarak bitirdim. Daha sonra boya da ürettim. Hedeflerim arasında hep bir şeyler üretmek ve bir fabrika kurup başına geçmek vardı. Allaha şükür yılmadım, azmettim ve şimdi Türkiye'de bir ilk olan harnup özünü konsantre olarak ürettim. Çok mutluyum. Hedefim bu aşamadan sonra işimizi dahada geliştirmek" dedi.

Anahtar Kelimeler : Boyacılıktan, Fabrikatörlüğe,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır