Çü Devlet Konservatuvarı'nın Başarısı

Çukurova Üniversitesi (Çü) Devlet Konservatuvarı, Yeni Bir Başarıya Daha İmza Attı. Çü Devlet Konservatuvarı Öğrencilerinden Göksu Söker, Bulgaristan'ın Provadia Kentinde Düzenlenen “24. Ulusal Svetoslav Obretenov Genç Enstrümancılar Ve Şancılar Yarışması”Nda 1. Oldu.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 11 Nisan 2014 14:43
Çü Devlet Konservatuvarı'nın Başarısı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, yeni bir başarıya daha imza attı.
ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerinden Göksu Söker, Bulgaristan'ın Provadia kentinde düzenlenen “24. Ulusal Svetoslav Obretenov Genç Enstrümancılar ve Şancılar Yarışması”nda 1. oldu.
Avrupa Konservatuvarlar Birliği üyesi de olan ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın, Müzik Bölümü Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı lisans 4. sınıf Kontrbas öğrencisi Göksu Söker, Bulgaristan'ın Provadia kentinde 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen 24. Ulusal Svetoslav Obretenov Genç Enstrümancılar ve Şancılar Yarışması’nda 1. oldu. Türkiye ve Çukurova Üniversitesi’ni dünya çapında en iyi şekilde temsil eden Göksu Söker, çalışmalarını Öğretim Görevlisi Emanuil Petrov ile devam ettirirken, O’na büyük ödülü aldığı gün piyanosuyla Öğretim Görevlisi Tsvetelina Tunteva eşlik etti.
ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Sahne Sanatları Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, ”Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olarak, nitelikli, çağdaş, uluslararası düzeyde bir eğitim vererek, ülkemizin ve dünyanın çağdaş sanat kurumlarına aydın, modern, çok yönlü, vizyonu geniş, değer yaratan sanatçılar yetiştiriyor olmaktan onur duyuyoruz. Yeni başarılara imza atmak için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır