Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep Bombacısının Yaşını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bombanın 12-14 yaşlarında olduğunu, patladığını ya da patlatıldığını açıkladı.

Gündem Yorum: 0 / 21 Ağustos 2016 16:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep Bombacısının Yaşını Açıkladı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Gaziantep'teki hain saldırıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Canlı bomba 12-14 yaşlarında, patladı ya da patlatıldı" dedi. Saldırıyı gerçekleştiren örgüte dair bilgi veren Cumhurbaşkanı, "İlk kanaatler DAEŞ olduğu yönünde" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:
İlk izlenimler DAEŞ eylemi olduğu yönünde. 12-14 yaşlarında bir canlı bomba ya patladı ya da patlatıldı.51 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Yaralıların 17'si ağır. 51 ölüm vakası söz konusu.
Siirtli ve Vanlı vatandaşlarımızın yaşadığı bir mahallede oldu. İlk kanaatler DAİŞ olduğu yönünde.
VATANDAŞLARIMIZ GÖRDÜĞÜNÜ, BİLDİĞİNİ İHBAR ETMELİ
Hep söylüyorum, milletimiz tanıdığı, bildiği, gördüğü her şeyi güvenlik güçlerine bildirmeli. En önemli istihbarat insan istihbaratıdır. Terör belasının üzerine birlikte gitmeliyiz. Bu ispiyonculuk değildir, kimse bunu o şekilde düşünmesin."
ABD'NİN BU TAVRI ORTAKLIĞIMIZA GÖLGE DÜŞÜRÜYOR
FETÖ ile ilgili şu ana kadar 85 koli dosya gönderdik. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Fakat ben bunları tatmin edici bulmuyorum. Çünkü suçluların iadesi noktasında, anlaşmalı ülkelerde bir taraf talep ediyorsa bunu o kişi hangi ülkedeyse bunu isteyen tarafa vermesi gerekir. Ama burada ipe un seriliyor. Bunu Sayın Biden'a söyleyeceğiz. Biz bugüne kadar ABD'nin bizden istediği suçlularla ilgili bize belge gönderin bilgi gönderin dememişizdir. Burada da çok açık net MGK'nın, hükümetimizin terör örgütü olduğuna karar vermiş olduğu örgütün başını isteyeceğiz, belgeler sunacağız ve hala burada fail bu mudur gibi yaklaşım stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir.

Kaynak : Yeni Akit

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır