Disk'ten ‘Kıdem Tazminatı’ Protestosu

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Disk) Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Arslan, Kıdem Tazminatının Mali Bir Yük Olmadığını Belirterek, İşçi İle İşveren Arasındaki Sürekliliğin Güvencesi Olduğunu Söyledi.

Ekonomi Yorum: 0 / 20 Kasım 2013 15:12
Disk'ten ‘Kıdem Tazminatı’ Protestosu
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Arslan, kıdem tazminatının mali bir yük olmadığını belirterek, işçi ile işveren arasındaki sürekliliğin güvencesi olduğunu söyledi.
Adana'da DİSK üyeleri, kıdem tazminatı konusundaki çalışmaları protesto etti. DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği önünde bir araya gelen işçiler, ‘köleliğe karşı #direnişçi’ yazılı pankart eşliğinde İnönü Parkı’na yürüdü. Burada bir süre slogan atan grup, hükümetin kıdem tazminatı konusundaki çalışmalarına tepki gösterdi.
Grup adına konuşan DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Arslan, kıdem tazminatındaki çalışmalar ile iş güvencesinin yok edildiğini savundu. Kıdem tazminatının mali bir yük olmadığını kaydeden Arslan, “İşçinin bu ücretinin hükümet tarafından ‘yük’ olarak tanımlanması, hükümetin zihniyetinin ‘patron’ zihniyeti olduğunu göstermektedir” dedi. Arslan, işçiler ile işveren arasındaki sürekliliğin güvencesinin kıdem tazminatı olduğunu ifade ederek, “Kıdem tazminatının fona devri bu ilişkiyi tamamen ortadan kaldıracaktır. Hükümet, ‘istediğim zaman işçiyi işten atayım’ talebini yıllardır dile getiren patronlar ile aynı dili konuşmaktadır” diye konuştu.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır