Eğitim-öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanlığı’nın "2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı", Cebesoy…

Kültür Sanat Yorum: 0 / 16 Temmuz 2014 10:27
Eğitim-öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanlığı’nın "2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı", Cebesoy İlköğretim Okulu’nda yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Maarif Müfettişleri Başkanı Ersan Yaşkeçeli ve İl Maarif Müfettişleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yapılan çalışmalarla ilgili açılış konuşmasını, Maarif Müfettişleri Başkanı Ersan Yaşkeçeli yaptı.
Toplantıda müfettişlerle tanışıp sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, “İnşallah, umut ediyorum ki hep birlikte yeni dönemde uyum ve güven içerisinde birlikte çalışarak ilimize güzel hizmetler yapacağız” dedi.
Konuşmasının devamında, dünya değiştikçe Türkiye'deki müfettişlik, denetim, rehberlik sistemi ve yönetim anlayışının da değiştiğini belirten Akpınar, "Bizim dünkü yönetim anlayışını uygulama şansımız yok. Denetim mantığı son zamanlarda değişmekte ve bizim buna ayak uydurmamız gerekiyor. Yöneticinin vatandaşa tepeden bakma mantığı ile değil, hizmet mantığı ve bireylerin mutluluğuna yönelik bir yönetim anlayışı sergilenmesi gerek" diye konuştu.
Akpınar, amaçlarının devletin gülen yüzünü göstermek, yöneticilik anlayışının müşteri memnuniyeti olması ve müfettişlerin okula veya bir kuruma gittikleri zaman farkını ortaya koyması gerektiğini vurguladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, şöyle devam etti:
"Birbirimizi her zaman yüceltmeliyiz. Eğer saygı bekliyorsak önce kendimiz saygı göstermeliyiz. İlimizdeki eğitim anlayışını değiştirmek için sizlerden destek bekliyoruz. Bundan sonra beraber yapacağımız işlemlerde eğitimin niteliğini artıracağız. İnsana insan olduğu için değer verilmeli, insanlar belki de istemeden yanlış yapıyor. Amacımız hata yapılmadan önce insanlara doğruyu göstermek. Herkes kendine göre değerlidir. Dünyanın en güzel varlığı insandır."
Akpınar, yöneticilerin kolay yetişmediğinin de altını çizerek, "Birbirimizle istişare edelim, insanları zor durumda bırakmamaya özen gösterelim, hak edene hak ettiği değeri verelim ve insani ilişkilerimizi her zaman için güçlü tutalım" ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır