En İyi Erkek Ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Çü'den Seçildi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali”nden ödülle döndü. 39 üniversitenin katıldığı…

Kültür Sanat Yorum: 0 / 11 Temmuz 2014 09:15
En İyi Erkek Ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Çü'den Seçildi
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali”nden ödülle döndü. 39 üniversitenin katıldığı yarışmada 8 dalda aday gösterilen “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyun, Çukurova Üniversitesi’ne iki önemli ödül kazandırdı.
ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, İstanbul Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi’nin düzenlediği “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali”ne “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyunla katıldı. Oyunlarını başarıyla sergileyen Çukurova Üniversiteli Öğrenciler, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
Festival kapsamında yapılan ödül töreninde, 39 üniversite arasından ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyunla, “ En İyi Müzik, En İyi Koreografi, En İyi Yardımcı Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Komedi Erkek Oyuncu, En İyi Reji, En İyi Oyun” kategorilerinde 8 dalda aday gösterildi.
Yapılan seçmeler sonucunda, Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Kadir Armağan ile Savaş Satış, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) ve En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)” kategorilerinde iki ödüle layık görüldü.
ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu tarafından yapılan açıklamada, “Drama Topluluğu olarak kazandığımız bu başarıdan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Bizlere verdikleri destekten dolayı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne, ÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile ÇÜ Kültür Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz.” denildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır