Fransız Kralı 14.Louis'i Anlatan Versailles Sevişme Sahneleriyle Ön Plana Çıkacak

İngiliz televizyon izleyicileri için 24 milyon sterline çekilen ve Fransız Kralı 14.Louis'i anlatan Versailles adlı dizi sevişme sahneleriyle ön plana çıkacak.

Magazin Yorum: 0 / 2 Haziran 2016 01:41
Fransız Kralı 14.Louis'i Anlatan Versailles Sevişme Sahneleriyle Ön Plana Çıkacak
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Fransız Kralı 14.Louis'nin yaşamı üzerine odaklanan dizinin yeni bölümünde sadece 17 dakika içinde dört tane sevişme sahnesi ekrana gelecek.
 
İngiliz seyircisi için çekilen Fransız yapımı dizinin 24 milyon Sterlinlik bir bütçesi var. Her ne kadar 17'inci yüzyılda Fransa'da yaşananlar üzerine odaklanmış olsa da seyircisini ekran karşısında tutabilmek için cüretkar sahnelere de yer veriliyor Versailles adlı dizide.
 
Dizinin yaratıcılarından biri de ünlü oyuncu Helen Mirren'ın yeğeni. Simon Mirren. Criminal Minds, Without a Trace gibi yapımların yazarı olarak da bilinen Simon Mirren, Versailles'ın senaryosunu David Wolstencroft ile bilikte yazıyor.
 
Versailles dizisi Fransa'nın "güneş kralı" olarak bilinen 14. Louis'nin hayatına odaklanıyor. O dönemde Versailles Sarayı'nda yaşanan iktidar oyunları ve ikili ilişkileri konu alan dizi uluslararası seyirci kitlesi hedeflenerek İngilizce olarak çekiliyor. 
 
Taht Oyunları (Game of Thrones) dizisine rakip olarak gösterilen Versailles'de 14. Louis'yi İngiliz aktör George Blagden canlandırıyor.
 
Dizinin İngilizce olarak çekileceği duyulduğunda Fransızların bir bölümü "Bir Fransız kralı nasıl İngilizce konuşur" diyerek tepki göstermişlerdi.
 
Dizi için kelimenin tam anlamıyla hiçbir masraftan kaçınılmadı. olayların geçtiği 17'nci yüzyılın çizgilerini taşıyan 400 kostüm hazırlandı. Bu iş içins 34 terzi emek harcadı.
 

Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır