Gençlik ve Spor Dairesi'nden Büyük Hizmet

ADANA Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Dairesine bağlı Gençlik Merkezleri eğitimin kalitesini artırmak için, ücretsiz eğitim desteği ve deneme sınavı faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Adana Yorum: 0 / 31 Mayıs 2016 00:40
Gençlik ve Spor Dairesi'nden Büyük Hizmet
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

 
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca, merkezde ve ilçelerdeki 8 gençlik merkezinde, hafta sonu düzenlenen Seviye Tespit Sınavı’na (STS) 7 bin 980 öğrenci katıldı.
ÜCRETSİZ EĞİTİM VE SINAV DESTEĞİ
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çok önem verdiği gençlik merkezlerinde verilen eğitim desteği ile öğrencilere üniversite kapıları açılırken, veliler de yüksek maliyet nedeniyle mağdur olmaktan kurtarılıyor. Ücretsiz verilen eğitim desteği ile TEOG ve YGS sınavlarında yüzde 90 ve 95 gibi yüksek başarı oranına imza atan gençlik merkezleri, yine ücretsiz gerçekleştirdiği seviye tespit sınavı ile de öğrencilere kendilerini test etme imkanı sundu.
GENÇLERİMİZ HAYALLERİNE KAVUŞSUN
7 bin 980 öğrencinin, 8 gençlik merkezinde, seviye tespit sınavına katıldığını açıklayan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, ‘‘Gençlik merkezlerimiz gençlerimizin emrindedir. Tek bir gayemiz var, o da gençlerimizin hayallerini süsleyen okulları kazanmalarına yardımcı olmak. STS ile öğrencilerimiz kendilerini test etmiş ve eksiklerini görmüşlerdir. Gençlik merkezlerimizin öğrencisi olsun veya olmasın, eksiklerini gidermek isteyen tüm öğrencilerimiz, gençlik merkezlerimize gelerek deneyimli eğitmen kadromuzun bilgi ve deneyiminden faydalanarak, eksiklerini giderebilir’’ dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır