Hamile Kadınlar Güne Bir Bardak Ilık Su İçerek Başlamalı

Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gizem Akgül, Anne Sütünü Artıran En Önemli Faktörün Su Olduğunu Bu Nedenle Hamile Ve Yeni Doğum Yapmış Kadınların Günü Bir Bardak Ilık Su İçerek Başlaması Gerektiğini Söyledi.

Sağlık Yorum: 0 / 22 Mayıs 2014 10:48
Hamile Kadınlar Güne Bir Bardak Ilık Su İçerek Başlamalı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Akgül, hamile ve yeni doğum yapmış kadınların güne bir bardak ılık su içerek başlaması gerektiğini söyledi.
Akgül yaptığı açıklamada su tüketiminin hamilelerde ve yeni doğum yapmış kadınlarda çok daha önemli bir hal aldığını belirterek, "Anne sütünü arttıran en önemli faktör su. Su içmek için susama hissini beklememenin özellikle hamilelik ve sonrasında çok önemli" dedi.
Akgül, su tüketmenin ip uçlarını şöyle anlattı:
"Her sabah uyandığınızda güne bir büyük bardak ılık su içerek başlayın. Her ana ve ara öğünden 10-15 dakika önce 2 bardak su için. İş yerinizde ve çantanızda her zaman su bulundurmaya çalışın. Çay ve kahve içerken yanında 1 bardak da su tüketin. Su içmekte zorlanıyorsanız bir şişeye 1 dilim limon,1-2 yaprak taze nane atarak suyunuzu tatlandırabilir, meyve parçaları ekleyerek lezzet katabilirsiniz. Katıldığınız davetlerde veya dışarı yemeğe çıktığınızda ilk içecek tercihiniz 1 bardak su olsun."

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır