İslam Kerimov Öldü mü?

Resmi olmayan kaynaklar tarafından Cuma günü rahatsızlanan ve hastanede tedavi gördüğü kaydedilen Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un hayatını kaybettiği iddia edilmekte.

Dünya Yorum: 1 / 29 Ağustos 2016 02:24
İslam Kerimov Öldü mü?
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Fergananews adlı haber sitesinde, bugün Özbekistan Bakanlar Kurulunca yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un detaylı tıbbi kontrolü ve tedavi süreci için belirli bir zamanın gerektiği" ifade edilmişti.
 
Fergananews'in haberinde, Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış ve hastalığın sebeplerine ilişkin detaylı bilgi verilmemişti.
 
Özbekistan Halk Kareketi, hükümet içindeki kaynaklarına dayanarak İslam Kerimov’un 26 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen yemekten tahminen bir buçuk iki saat sonra bilincinin kapandığı iddia etti.
 
Yemeğe katılanların tahminlerine göre Cumhurbaşkanı Kerimov, yemek esnasında rahatsızlandı ve kendinden geçti. 2013 yılında kalp krizi geçiren Kerimov’un 26 Ağustos günü düzenlenen yemekte bir kalp krizi daha geçirdiği iddialar arasında.
 
Resmi olmayan kaynaklar tarafından 78 yaşındaki İslam Kerimov’un sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edildi. 

Haber Türk

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

ibrahim

13:56 29 Ağustos 2016

keşke ölse, bu diktatör
1000
Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır