Kabe İmamından Dehşete Düşüren Açıklamalar

Suudi rejimi tarafından atanmış mukaddes Kabe’nin eski imamı, Şeyh Adel El-Kalbani tüm İslam alemini ve insanlığı dehşete düşüren bir itirafta bulundu.

Dünya Yorum: 0 / 11 Temmuz 2016 01:38
Kabe İmamından Dehşete Düşüren Açıklamalar
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Kabe eski imamlarından El-Kalbani “MBC” adlı Dubai televizyon kanalına verdiği röportajda, IŞİD terör örgütününde kendileri gibi Selefi ideolojisini taşıdığını söyledi.  

El-Kalbani: “IŞİD savunduğu ideolojiyi bizim kitaplarımızdan ve bizim öz prensiplerimizden alıyor. IŞİD’i eleştirenler aslında onların ideolojisini eleştirmiyor; bu ideolojinin hayata geçiriliş biçimini ve uygulamaları eleştiriyor. Biz onların dayandığı fikri eleştirmiyoruz. Biz de aynı ideolojiyi taşıyoruz ama bu ideolojiyi daha düzenli bir biçimde hayata geçiriyoruz” dedi.

Vahabi şeyhi El-Kalbani, aynı zamanda “Eğer IŞİD gerçekleştirdiği infazları daha humanist bir biçimde gerçekleştirmiş olsaydı, o zaman Selefilik ideolojisine leke gelmezdi. Onların ideolojik kaynağı Selefiliktir. Onlar bir çok gazeteciyi infaz ettiklerinde somut fetvalara göre davranıyorlardı.IŞİD infazları biraz daha insani biçimde gerçekleştirseydi Selefiliğe leke gelmezdi” diyerek gerçekleşen infazların aslında doğru olduğunu ama infaz esnasında kullanılan yöntemin yanlış olduğunu savundu.

Vahabi şeyhi El-Kalbani, Kabe imamlığı yaptığı dönemde defalarca radikal çıkışlar yaparak Ehl-i Beyt geleneğini devam ettirenlerin katline icazet verildiğini beyan etmişti. Gazeteadana.com Öazel Haberidir! Kaynak ve Link Belirtilmeden Kullanılamaz..

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır