Kara: "Topraklarımız Bereketli Ancak Faydalanamıyoruz"

Tümsiad Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Mühendisi Niyazi Kara, Ab Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen "Çukurova'da Tarım" Konulu Konferansta Konuştu.

Ekonomi Yorum: 0 / 13 Kasım 2013 11:02
Kara: "Topraklarımız Bereketli Ancak Faydalanamıyoruz"
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu üyesi Ziraat Mühendisi Niyazi Kara, Adana'nın tarım yönünden zengin bir alana sahip olmasına rağmen bundan yeterince faydalanılamadığını söyledi.
Kara, TÜMSİAD Adana Şubesinde AB etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen
"Çukurova'da Tarım" konulu konfrenasta, bölge topraklarının bereketli bölge çiftçisinin ise çok şanslı olduğunu ifade etti.
Adana'nın seracılıkta çok gerilerde kaldığını ancak buna önem verilmesi halinde, yakın gelecekte hak ettiği yerini alabileceğini ifade eden Kara, bu yönde yapılacak çalışmaların Adana açısından çok önemli yatırımlar olacağını kaydetti.
Avantajlı ürünlerde üretim yapılması gerekliliğine dikkat çeken Kara, organik tarımın önemine de değinerek, "Adana tarım yönünden zengin bir alana sahip olmasına rağmen bundan yeterince faydalanılamıyor. Egzoz gazı yüzünden organik tarımın yanından araba, üzerinden uçak da geçmemesi lazım. Bu tarım bu kadar hassas ancak bu kurallara kimse uymuyor. Oysaki, Adana tarım konusunda çok şanlı bir şehir" diye konuştu.
Adana'nın bir tarım kenti olduğunu hatırlatan Kara, "Elimizde ekmek gibi, buğday silahımız varken maalesef bundan yeterince faydalanamıyoruz. Şehrimizin kalkınması için tarım alanlarımıza yeteri kadar üretim işletme tesisleri kurmalıyız" dedi.
Konferans sonunda TÜMSİAD Başkanı Deniz Köse, konuşmacı Niyazi Kara'ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır