Kılıçdaroğlu: Barış isteniyorsa Ekmeleddin Bey'i seçelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ortadoğu ve Türkiye'de barış isteniyorsa Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini savundu.

Siyaset Yorum: 0 / 22 Temmuz 2014 08:21
Kılıçdaroğlu: Barış isteniyorsa Ekmeleddin Bey'i seçelim
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ortadoğu ve Türkiye'de barış isteniyorsa Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiğini savundu.
CHP'li belediyeleri ziyaret etmek ve iftar programlarına katılmak üzere Adana'ya gelen  Kılıçdaroğlu, ilk olarak CHP'li Seyhan Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Zeydan Karalar ile görüştü. Üzerine gül yaprakları dökülen Kılıçdaroğlu, belediye hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslendi. Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nün de hazır bulunduğu ziyarette Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte basının sorularını yanıtladı.
EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NA DESTEK İSTEDİ
Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili sorulara yanıt veren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Ortadoğu'da barış isteniyorsa oylarımızı Ekmeleddin Bey'e verelim. İslam Birliği Teşkilatı'nda 57 ülkeyi yönetti. Ortadoğu'da kan akıyor, Müslümanlar kan akıtıyor. Bir mezhep savaşı var. Türkiye'nin başarılı bir dış politika izlemesi lazım. Ekmeleddin Bey'e sadece Türkiye'nin değil dünyanın ihtiyacı var. Sandığa gidip oy kullanacağız. Ortadoğu'da kan akması istenmiyorsa ve barış isteniyorsa adres belli. Eğer Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturursa Türkiye rahata kavuşur, Ortadoğu huzura kavuşur. O sadece CHP'nin adayı değil. Türkiye'nin çıkarlarını partinin önüne aldı. Türkiye'nin, Ortadoğu'nun barışa huzura ihtiyacı var. Parti için oy istemiyoruz. Başbakan seçmiyoruz. Ekmeleddin Bey Türkiye'nin yetiştirdiği saygın bir isim. Hep beraber destek olacağız."
SÖZ ALDI
Belediye önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bu mübarek toprağa sevgi saygı ekmeli. 10 Ağustos'ta sandığa gideceğiz. Cumhurbaşkanı adayının bir Adanalı gibi yürekli olması, tarafsız olması lazım. Saygılı olması lazım. Saldırgan bir üslup kullanmaması lazım. Cumhurbaşkanı adayının hem Ortadoğu'da hem batıda saygınlığının olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının Ortadoğu bataklığını kurutması, dürüst olması, yalancı olmaması lazım. Evliya Çelebi gibi geziyorum. Cadde cadde, sokak sokak geziyorum. Benim görevim bu. Türkiye'nin çıkarları için, çocuklarımızın geleceği için geziyorum. Sizin de çalışmanız lazım. Tek başına bu yetmez. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ne Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Saygınlığı olan birisi lazım. Sandığa gideceğiz. Söz mü? Söz veriyorum ben de çalışacağım. Sizin için, ülkemiz için çalışacağız."
MHP'Lİ BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu, daha sonra programında olmamasına rağmen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'yü makamında ziyaret etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır