Kongre Krizi Yaşayan MHP'nin Oy Oranı Bakın Kaç Çıktı

Partilerin güncel oy oranları ile güncel meselelerin ortaya konduğu büyük anketin sonuçları açıklandı. Meclisteki partiler AKP haricinde oy kaybetti, AKP ise oyunu yükseltti.

Siyaset Yorum: 1 / 9 Temmuz 2016 10:45
Kongre Krizi Yaşayan MHP'nin Oy Oranı Bakın Kaç Çıktı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

ORC'nin 19 Haziran - 6 Temmuz arasında 30 büyükşehirde, 37 bin 180 kişi ile CATIbilgisayar destekli telefon ve yüz yüze görüşme yaparak gerçekleştirdiği anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankette katılımcılara Avrupa Birliği, dış politika,PKK-FETÖ operasyonları, hükümetin performansı ile ilgili sorular yöneltildi. Vatandaş, terör örgütlerine yönelik operasyonlara ve son günlerde Türkiye'nin Rusya ve İsrail hamlelerine tam destek verdi. Ankete katılanların yüzde 77.5 gibi büyük çoğunluğu devlet içinde Paralel Yapı kurmaya çalışan FETÖ'ye yönelik operasyonlara büyük destek verirken, İngiltere'nin referandumla AB'den ayrılma kararı alması ile çözülme sürecine giren AB'ye ilgi de azaldı.
 
Ankete katılanların yüzde 80 Türkiye'nin AB'ye üye olmasını önemsediğini belirtti. Ankete katılanların yüzde 57.2'si Başbakan Binali Yıldırım ve kabinesini başarılı buluyor. Ankete göre AK Parti 30 büyükşehirde oy oranını artıran tek parti oldu. CHP 26 büyükşehirde, kongre krizi yaşayan MHP ise 29 büyükşehirde oy kaybetti. Anket, vatandaşın terör örgütü PKK'ya ve çukur siyasetine yüz vermediğini bir kez daha ortaya koydu. HDP 30 büyükşehrin tamamında büyük oy kaybına uğradı. Ankete katılanların yüzde 80 Türkiye'nin AB'ye üye olmasını önemsediğini belirtti.
 
NORMALLEŞMEYE DESTEK
 
Katılımcıların yüzde 79.3'ü Türkiye'nin Rusya ile normalleşme girişimlerini desteklediğini belirtti. İsrail ile yapılan anlaşmayı destekleyenlerin oranıysa yüzde 70 oldu.

Kaynak : Yeni Akit

Anahtar Kelimeler : Kongre Krizi, MHP, oy oranı,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

hım

04:17 10 Temmuz 2016

Akitin düzemece haberimi bu Rusya ve İsrail hamlelerine tam destek verdi. neyin hamlesi diye sormazlarmı adama deyyus şerefsiz adamlar köpek gibi kullanmakta ülkeyi yani senin israil ödüllü bop eşbaşkanlığındaki uşağını adam rusyaya atıp tutarken özr mektubu gönderdi israil olayı tambir rezallet demezlermi adama bu anketler düzmece la ama normal bunca şerefsizliği güzel diye gösteren yazılı ve görsel medya olduğu ülkede normal
1000
Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır