Leman Sam'dan din adamlarına çağrı!

CNN Türk televizyonunda yayınlanan, Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular programı Sanatçı Leman Sam’ı konuk etti. Leman Sam, Sivil Toplum Kuruluşları'nı (STK) suçladı.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 27 Haziran 2014 08:50
Leman Sam'dan din adamlarına çağrı!
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

CNN Türk'te yayınlanan Enver Aysever'in hazırlayıp sunduğu Aykırı Sorular programına katılan Leman Sam, hayvanlar yararına çalışma yürüttüklerini iddia eden STK hakkında şok açıklamalar yaptı. "Onlar rant için bu işi yapıyor" diyen Sam, "Halkın içinde bu işin sümen altını bilmiyorlar. Halbuki benim gibi canavarlar onların neler yaptıklarını biliyor. Hepsinin ucunda para var." dedi.
 
Yeni Hayvan Hakları Tasarısı’nın hayvan severler tarafından neden istenmediğini ve getireceği olumsuz sonuçlara değinen Sam, program sonunda milletvekillerine çağrıda bulundu; “Önce din adamlarına çağrıda bulunmak istiyorum, çok rica ediyorum madem ki dinde merhamet edeceksin, öldürmeyeceksin diye bir şey var lütfen halkımızı bir şekilde bu konuda uyarsınlar. Çünkü çok sıklıkla şunu görüyorum arabaların arkalarına bağlanmış köpekleri hala sürüklüyorlar. Bu sahneler bir din adamını rahatsız etmiyorsa söyleyecek lafım yok. İkincisi, öğretmenler, anneler, babalar ve üçüncüsü de Sayın Vekillerimiz. Şu anda mecliste tartışılmakta olan yasada, şu an buna karşı çıkanlar olabilir, beni sevmeyenler de olabilir ama rica ediyorum bütün vekillerimizden hem bizlerin üzülmemesi için, hem yurt dışında daha uygar bir ülke olarak görünmemiz için, herhangi bir doğulu ilkel bir ülke olarak görünmememiz için rica ediyorum onlardan bu yasadaki yanlışlıkları bir kez daha belki zamanınız yok, gündem çok karışık biliyorum ama bunu gündemden ayrı tutamazsınız, tutamayız her şey çok birbirine bağlı. Çok rica ediyorum onlardan yasayı iyice inceleyip bilmedikleri yerler varsa bu konuda çok inceleme yapmış halktan bir takım insanlara, doğru insanlara sorsunlar”.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır