Mahkemeden Falaş MHP Kararı

MHP Genel Merkezi tarafından 19 Haziran'daki olağanüstü kongrede alınan kararların iptali için Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yapılan itiraz görüşüldü ve MHP'nin, savunma ve cevap süresinin 2 hafta uzatılması kararını verdi.

Siyaset Yorum: 0 / 13 Temmuz 2016 21:15
Mahkemeden Falaş MHP Kararı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Mahkeme, MHP'li Cemal Enginyurt'un, Çağrı Heyeti'nce 19 Haziran'da toplanan olağanüstü kongrede alınan kararların iptali istemiyle açtığı davada, Genel Merkez avukatı Yücel Bulut'un başvurusunu görüştü.
 
Mahkeme heyeti başvuruyu kabul ederek, MHP'ye savunma ve cevap için iki hafta ek süre verdi.
 
MHP'li Enginyurt, 19 Haziran'daki olağanüstü kongrede alınan kararların iptali için Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne MHP Genel Merkezi aleyhine dava açmış, Mahkeme hem kongrede alınan kararların ve tüzük değişikliklerinin ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar vermiş hem de MHP Genel Merkezi'nden iki hafta içerisinde yanıt istemişti.
 
Yürütmenin durdurulmasının ardından karara itiraz eden MHP'li muhaliflerin avukatlarından Feridun Bahşi, "Bu davanın öncelikle Çağrı Heyeti'ne ya da kongre divanına ya da ikisine birden açılması lazımdı. MHP Genel Merkezi'nin taraf sıfatı yoktur, böyle bir dava açılamaz. Dava muvazaalı yani anlaşmalı bir dava." açıklamasını yapmıştı.
 
MHP'li muhalifler, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, Çağrı Heyeti'nin topladığı 19 Haziran'daki kongreye ilişkin aldığı ihtiyati tedbirin kaldırılması ile söz konusu davanın reddi talebinde de bulunmuştu.

Kaynak : Yeni Akit

Anahtar Kelimeler : mhp, mahkeme, genel merkez,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır