Mevlüt Karakaya Adana'yı En İyi Temsil Eden Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı-Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Siyaset Yorum: 0 / 9 Ekim 2016 12:31
Mevlüt Karakaya Adana'yı En İyi Temsil Eden Milletvekili
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana’da geniş yelpazede bir ziyaretler dizisi gerçekleştirdiklerini belirten Mevlüt Karakaya, sıcak evsahipliği için Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Başkan Hüseyin Sözlü de, Mevlüt Karakaya’nın Türkiye’ye ve Adana’ya güç vermeye devam edeceğinden emin olduğunu vurguladı. 
 
Adana ile ilgili uzun zamandır kapsamlı bir ziyaret yapmayı düşündüklerini belirten Mevlüt Karakaya, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların, Adana’ya planlanan geniş kapsamlı ziyaretin tarihini geciktirdiğini kaydetti. 
 
YENİ MAĞDUR KİTLELERİ OLUŞMASIN
Karakaya, “Her şeyin Türkiye açısından iyiye gitmesini arzu ediyoruz fakat son zamanlarda öyle olmadığını üzülerek görüyoruz. 15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleşen darbe kalkışması Türkiye’yi ciddi bir sıkıntıya soktu. Ancak yaşananlar bir gerçeğin ortaya çıkmasına ve bununla ilgili farkındalığın artmasına neden oldu. Türkiye’nin sıkıntılı bir şekilde terör örgütlerinin kıskacında bulunduğu gerçeği ortaya çıktı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu gerçeği dikkate alarak, terörle mücadelenin vazgeçilmez olduğunu, bu konuda hükümeti sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade ettik ve bunun gereklerini söylemlerimizle ve icraatlarımızla yerine getirmeye çalışıyoruz. Sıkıntıntıların yaşandığı ve bununla mücadele edildiği esnada bazı yanlışlar yapılabiliyor, yeni mağdur kitleleri oluşabiliyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir taraftan olağanüstü halin devam etmesi gerektiğini söyleyip, terörle mücadelede elimizden gelen bütün desteği verirken, diğer taraftan da bu mücadede yeni mağdur kitleleri oluşmaması için çaba gösteriyoruz. Mağdur olduğunu söyleyenlerin bu mağduriyetlerinin son bulması konusunda elimizden gelen yardımı, desteği vermeyi, hükümetin bu konuda uyarılması işlevini yerine getirmeyi görev biliyoruz” dedi.
 
BÜYÜK KİTLELERİ TEMSİL EDEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ZİYARET
Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Mevlüt Karakaya, “Ziraat Odaları, Çiftçiler Birliği, Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi gibi ticaretin, ekonominin, tarımın temsilcileri olan kurumları da gezerek, sosyal yaşamın diğer alanlarıyla ilgili MHP olarak ilgimizi, bu alanlardaki sorunlarla alakamızı devam ettiriyoruz. Adana’nın bir milletvekili olarak ve MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı olarak rutin ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Valiliğimizi, Emniyet Müdürlüğümüzü, Adana Büyükşehir Belediyesini de aynı kapsamda ziyaret ettik. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız aynı zamanda partilimiz. Kendisine de bu sıcak karşılama için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 
BİZE GÜÇ VERMEYE DEVAM EDECEĞİNDEN EMİNİZ
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mevlüt Karakaya’nın, MHP’yi, Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla temsil etmesinin dışında, Adana’yı da en iyi şekilde TBMM’ye taşıyan Adana Milletvekili olduğunu söyledi. Başkan Sözlü, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkan Yardımcım, aynı zamanda Adana Milletvekili olarak, Adana’nın yerel konularını Türkiye’de en çok dile getirerek, Adana’yı en güzel şekilde temsil etmekte. Adana’da kamu bürokrasisi, parti teşkilatları ve sivil toplumu da içine alan geniş bir yelpazede ziyaretler dizisi gerçekleştirdi. Bu istişareler inşallah hem Adanamız için, hem partimiz için hayırlı sonuçlar doğurur. Kendilerinin Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretlerinden büyük onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hizmetlerimizde bizden desteklerini hiç esirgememişlerdir. Bundan sonra da bize güç vereceklerinden eminiz.”
 

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır