MHP'den İstifa Eden Kemer Belediye Başkanından Gider Ayak Büyük Ayıp

Sınırlarımızı ihlal eden RUS savaş uçağının öldürülen pilotunun ailesine ev hediye etme teklifi yüzünden partisinden kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP'de istifa ettiğini açıkladı ama giderayak büyük bir ayıba imza attı.

Siyaset Yorum: 0 / 4 Temmuz 2016 14:07
MHP'den İstifa Eden Kemer Belediye Başkanından Gider Ayak Büyük Ayıp
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Suriye sınırında düşürülen Rus pilotun ailesine ev verilmesi teklifinin ardından MHP Genel Merkezince disipline sevk edilen Gül, düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı.  Belediye Başkanı Gül, 'Ev teklifi götürünce MHP'den tepki gördük, MHP Bunu yanlış anladı.' dedi.

Mustafa Gül ile aralarında Belediye Meclisi üyesi ve ilçe yöneticisi ve delegelerden oluşan yaklaşık 70 kişinin de MHP’den ayrıldığı belirtildi.
 
Meral Akşener'i desekledini açıklayan hatta 19 haziran kurultayına da gelen Kemer Belediye Başkanı, gider ayak büyük bir ayıba da imza attı.

Türkmen katili Rus pilotlara ev hediye eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül , MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'un Kemer'deki evini kaçak bahanesiyle yıkma kararı çıkarttı...

 
İstifa Eden Mustafa Gül'ün Açıklaması Şöyle:
 
Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağı sonrası ve terör olayları nedeniyle turizmin kötü gitmeye başladığına dikkati çeken Gül, bunun sonrasında Kemer Belediyesi olarak 24 ülke, Türkiye'de 7 şehir ve 30 fuarda Kemer'i tanıtmaya başladıklarını kaydetti. 
 
Amaçlarının krizdeki turizmi üst seviyelere çıkarmak olduğunu anlatan Gül, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşeceğini öğrendiğim zaman 'turizme nasıl katkı yapabilirim' diye düşündüm. Sivil toplum örgütleri ile ölen Rus pilotun ailesine ev verme kararı aldık. Bu yanlış düşünülecek bir şey değil. Bizim vatanımıza ve milliyetçiliğimize ne kadar bağlı olduğumuzu bilirler." diye konuştu.
 
 
Rus pilotun ailesine ev hediye edilmesine belediye olarak değil, otelciler olarak karar verdiklerini ifade eden Gül, bunun yanlış anlaşıldığını dile getirdi. 
"Zaten kanunen belediye olarak ev vermemiz mümkün değil." diyen Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Rusya'nın Antalya konsolosluğuna teklifi götürünce MHP'den tepki gördük. MHP bunu yanlış anladı. Eğer Kemer'e gelip turizmi görselerdi böyle düşünmezlerdi. Kongre sürecinin de bunda etkili olduğunu düşünüyoruz. Biz bu karara saygılıyız. Üzüntü içerisinde kongre sürecine kadar partimizden ayrı kalacağız. Artık herkes MHP'de değişimi istiyor. Başka bir parti temsilcilerden herhangi bir teklif gelmedi ama herkesin bizimle gönülden çalışmak istediğini biliyoruz. 30 yıllık siyasi hayatımda Kemer'i kötüye götüren bir yaklaşımda olmadık."
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır