MHP Milletvekillinden Meral Akşener'le İlgili Çarpıcı Açıklama

MHP'de yaşanan Genel Başkanlık yarışı şimdilik Genel Merkez lehine sonuçlanmış gibi görünse de muhalifler olağanüstü kongrenin peşini bırakacak gibi görünmüyorlar.

Siyaset Yorum: 2 / 4 Temmuz 2016 22:31
MHP Milletvekillinden Meral Akşener'le İlgili Çarpıcı Açıklama
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

 
Muhaliflerin 19 Haziran'da yaptığı kongreye katılan ve Meclis İdare Amirliğinden istifa eden MHP Adana milletvekili Seyfettin Yılmaz, SÖZCÜ'ye konuştu. Kongre sürecinde AKP'li birçok milletvekilinin kendisine “Devlet Bahçeli'ye sahip çıkmak lazım” dediğini anlatan Yılmaz, “Kurdukları saadet zincirinin ve tek adamlık parti devletinin devam etmesi için MHP'nin başında Devlet Bey'in kalmasını istiyorlar” dedi.

‘ONUNLA YÜRÜMÜYOR’
 
Türk siyasetinin tıkandığı için MHP içinde muhalif saflara katıldığını belirten Yılmaz ”Devlet Bahçeli'yi vatandaşa kabul ettirmekten, kendi politikalarımızı anlatmak noktasında sıkıntılar yaşıyoruz' deniyor. Tabanımız ve teşkilatlarımızın yaptıkları yorumlar Genel Başkan'la bu işin yürümediği manasına geliyor” dedi.
Yılmaz, tabanın, Bahçeli liderliğindeki MHP'nin AKP'ye alternatif olma konusunda bir umut taşımadığının dile getirildiğini de savundu. “1 Kasım seçimleri tabanımızda bir travma yarattı. Bunun yegane sorumlusu olarak Genel Başkan'ı görüyorlar. Seçmen mevcut haliyle MHP'yi bir iktidar ya da koalisyon ortağı olarak görmüyor” açıklaması yaptı.

Fenerbahçeliler'in yeni yengesi Rose Bertram

 

 
‘YÜZDE 30 OY ALIR’
 
Akşener'in MHP'ye lider olması halinde yüzde 25-30'lardan başlayarak yüzde 58'lere kadar oy alabileceğini savunan Yılmaz şu mesajları verdi:
“MHP'ye hayatının bir döneminde oy verenlerin toplamı yüzde 58. MHP, bu umudu, heyecanı tabana yansıtamıyor. Enerjiyi, sinerjiyi veremiyor. Türkiye sonu belli olmayan bir maceraya doğru sürükleniyor. Kaygı taşıyan seçmen kitlesi yegane umut olarak MHP'yi görüyor. Aranan özelliklerin Akşener üzerinde toplandığını gözlemledim. Bütün riskleri göze alarak görevlerimden istifa ettim bu mücadeleye dahil oldum.

‘BAŞKAN OLAMAZ’
 
MHP'de lider ve kadro değişimi olursa Tayyip Erdoğan'ın başkanlık hayali kesinlikle suya düşer. Havuz medyası da saltanatın devam etmesi için MHP yönetiminin yanında tavır aldı. Saray cephesinde Devlet Bey'in MHP'nin başında kalması yönünde çok ciddi emareler var.
Olası bir erken seçimde MHP'nin mevcut politikaları ile barajı aşma noktasında zorlanacağı ortada. 2015 kongresinde Genel Başkan'ı seçen bin 200 delegenin 800'ü ‘MHP'de bir kan değişimine ihtiyaç var. Artık iktidar olmak istiyoruz. Bu yapı ile gidemez' diye irade ortaya koyuyor. Burada sayın Bahçeli devlet adamlığı kimliği ile bu talebe uyması lazım. Türkiye'de fiilen bir sistem değişikliği oldu. Bunu yasal olarak getirmeye çalışan bir AKP var.
 
‘KASIRGA VAR’
 
Anadolu'da artık kasırgaya dönüşmüş taban hareketi var. Bu hareketin önünde mahkemelerle falan durmak mümkün. değil. Meral Hanım rüzgarı Anadolu'da yayılmış sel olmuş geliyor. Türkiye ise, tek adamlı, tek partili bir yapıya doğru gidiyor. Bunun önüne geçilmesi lazım. Tabandan gelen bu seslere Genel Başkan'ın kulak vermesi lazım. Kendisi de kongrede aday olabilir ama  800 delegenin değişim talebine güvenerek, bu kongreyi işler bu aşamaya gelmeden toplayıp süreci yara almadan tamamlamalıydı.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

KÜRŞAT YENİLMEZ

22:59 4 Temmuz 2016

MERAL HANIMI DESTEKLİYORUZ ANADOLUDAN ÇOK OY ALIR BU HANIMEFENDİ.TÜRKİYENİN TEK ASENASI ODUR.
1000

HAYRİ ALBAYRAK

22:58 4 Temmuz 2016

MERAL HANIM MHP NİN BAŞINA GEÇERSE OYUM MHP YE DEVLET BAŞTA DURURSA MHP DE ÜLKEDE BİTECEK TEK ADAMA DOĞRU GİDİYORUZ YANİ DİKTA REJİMİNE AZ KALDI HATTA GİRDİK BİLE ÜLKEYİ TEK ADAM YÖNETİYOR CHP MHP HDP BİRŞEY YAPAMIYOR BU SİSTEMLE YÜRÜMEZ.
1000
Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır