MİNİKLER KAZANDIKLARI KUPAYI SÖZLÜ’YE GETİRDİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarına bağlı Türk Halk Oyunları Bölümü Minikler Kategorisinde faaliyet gösteren ekip Akşehir’de yapılan Türkiye finalinde 10 kentten gelen bölge birincileri arasında Türkiye 3.’sü oldu.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 26 Haziran 2014 08:30
MİNİKLER KAZANDIKLARI KUPAYI SÖZLÜ’YE GETİRDİ
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarına bağlı Türk Halk Oyunları Bölümü Minikler Kategorisinde faaliyet gösteren ekip Akşehir’de yapılan Türkiye finalinde 10 kentten gelen bölge birincileri arasında Türkiye 3.’sü oldu.

Önce Adana, ardından da bölge şampiyonu olduktan sonra Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi, kupa ve madalyalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye sundu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarına bağlı Türk Halk Oyunları Bölümü Büyükler Ekibi de 27 Haziran 2014 Cuma günü İstanbul’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girmek için mücadele edecek.

Türkiye 3.’sü olan minik folklorcuları kutlayan Başkan Hüseyin Sözlü, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kültür sanat faaliyetlerine önem vermeyi sürdüreceğiz. Miniklerimizi ve eğitmenlerini folklor dalında elde ettikleri başarıdan ötürü canı gönülden kutluyorum. Ülke genelinde alınan bu tür başarılar, Adana’nın adını duyurma açısından önem taşıyor. Cuma günü yapılacak büyükler finaliyle ilgili de ekibimize başarılar diliyorum” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarına bağlı Türk Halk Oyunları Bölümü Minikler Kategorisi Ekibi’nin Başkan Sözlü’yü ziyaretine, o sırada Başkan Sözlü’yü ziyaret için belediye binasında bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük de eşlik 

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır