Özür Dileme Tartışmasına Son Noktayı Putin Koydu

Rus savaş uçağının düşürülmesinden sonra sıfır noktasına inen Rusya ile ilişkiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı mektupla özür dileme tartışmasıyla yeni bir boyut kazandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu konuda son noktayı koydu.

Dünya Yorum: 0 / 30 Haziran 2016 14:25
Özür Dileme Tartışmasına Son Noktayı Putin Koydu
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Putin’in sözlerini İngiliz haber ajansı Reuters duyururken, bu gelişme, Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamayı da boşa çıkarmış oldu.
 
Reuters, haberinde hatırlatma olarak şu ifadeyi kullandı: “Türk yetkililer, uçağın düşürülmesi hakkında üzüntülerini ilettiklerini fakat özür dilemediklerini belirtmişti.”
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Rusya ile ilişkilerin normalleşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada ‘özür dileme’ meselesine değinmiş; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazdığı mektupta özür kelimesi yok, Kremlin’in yayınladığı metinde çeviride vardı bugün değiştirdiler” demişti.
 
Ayrıca Erdoğan’ın Başbanışmanı Saadet Oruç, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın düşürülen Rus uçağı nedeniyle Rusya lideri Putin’den özür dilemediğini belirtmişti. Oruç tweet’inde “Rusya konusunda ise şu noktaların altını çizelim: 1- Kesinlikle özür yok. Aileye taziye, üzüntü dile getiriliyor ve “kusura bakmayın” deniyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : Sözcü

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır