Pazarcı Babanın Milletimizin Göğsünü Kabartan Kızı

Güney Kore’deki Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı’nın babası, pazarcılık yaparak kızına bakıyor.

Spor Yorum: 0 / 9 Temmuz 2016 11:36
Pazarcı Babanın Milletimizin Göğsünü Kabartan Kızı
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

15-17 yaş kategorisinde Aerobik Dünya Şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı göğsümüzü kabarttı. Genç sporcumuz ailesinin büyük fedakarlıklarıyla başarıdan başarıya koşuyor.
Ayşe Begüm Onbaşı’nın daha önce Akhisarspor’da futbol oynayan babası Serkan Onbaşı ailesinin geçimini pazarda tekstil ürünleri satarak sağlıyor. Anne Seçil Onbaşı ise geçmişte atletizm ve voleybol sporuyla uğraşmış.
100 KİLOMETRE YAPIYORDUM
SÖZCÜ gazetesine konuşan Serkan Onbaşı, kızının Akhisar Anadolu Lisesi’nde okuduğunu, antrenmanları ise Manisa’da yaptığını ifade etti. Fedakar baba, “Kızımı sabah Manisa’ya bırakır, idman sonrası alıp tekrar Akhisar’a dönerdim. Günde 100 kilometre yol gider gelirdim” dedi. Baba Onbaşı, Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’den büyük destek aldıklarını da ifade etti.
AYŞE BEGÜM ONBAŞI KİMDİR?
Dünya starı Türk jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, Manisa’nın Akhisar ilçesinde yaşıyor. Ayşe’nin Anne babası pazarcılık yaparak geçimlerini sağlıyor. Tekstil ürünleri satan Onbaşı Ailesi’nin ilk ve tek göz ağrısı. Bütün aile, altın madalya kazandığı için biricik kızlarıyla gurur duyuyor. Ayşe Begüm Onbaşı’nın elde ettiği başarıda ailesinin desteği çok büyük. Onu küçük yaşlarda önce bale kursuna, 8 yaşında ise belediyenin jimnastik kursuna yazdıran anne babası, onun en büyük sevgi ve motivasyon kaynağı.

Kaynak : Sözcü / Ali ERDOĞAN

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır