PELİN OTU PARAZİT DÜŞMANI

Dr. Ömer Coşkun, antiseptik, tonik ve sindirim sorunlarına karşı kullanılan pelin otunun günümüzde de çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almadığını söyledi.

Sağlık Yorum: 0 / 24 Mayıs 2014 08:47
PELİN OTU PARAZİT DÜŞMANI
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Dr. Ömer Coşkun, antiseptik, tonik ve sindirim sorunlarına karşı kullanılan pelin otunun günümüzde de çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almadığını söyledi.

Yanlış beslenmenin vücutta parazitlerin oluşmasına neden olduğunu kaydeden Dr. Coşkun, “Parazitler vücutta sindirim sisteminin bozulmasına yol açacak beslenmeyi ve gıdaların emilimini engellemektedir. Bu noktada devreye acı pelin otu girmeli. Acı pelin otu önemli bir bitki olmasından dolayı bu parazitleri atmada yardımcı gıda özelliği taşımaktadır” dedi.

Dr. Ömer Coşkun, pelin otunun vücuttaki zararlı oksitlenmelerin atılmasına yardımcı bir bitki olduğuna dikkat çekerek, “Acı pelin otu bir çay kaşığı günde iki defa çorbaya suya katılarak tüketilmeli. Aç veya tok hiç fark etmeden kullanılmalı. Bitkinin aşırı tüketimi halüsinasyonlara, hatta ölüme yol açabilir. Düzenli olarak ilaç kullananlar kesinlikle doktora danışmadan pelin otu tüketmemelidir. Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler : PELİN OTU PARAZİT DÜŞMANI,
Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır