Rusya'dan Özür Mektubuyla İlgili İlginç İddia

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir hafta önce açıkladığı ve Rus savaş uçağının düşürülmesi ve pilotunun öldürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özür dilediği mektup hakkında yeni bir detay ortaya çıktı.

Dünya Yorum: 0 / 7 Temmuz 2016 03:38
Rusya'dan Özür Mektubuyla İlgili İlginç İddia
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Türk Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektupta "üzüntülerini ilettiğini" fakat "özür dilemediğini" savunuyordu. Rusya lideri Vladimir Putin ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşürülen Rus uçağı nedeniyle özür dilediğini açıklamıştı.

Rus basınında mektup haberi “Vladimir Putin, Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen Kasım’da Suriye-Türkiye sınırında düşürülen Rus uçağında hayatını kaybeden Rus pilotun ölümü nedeniyle özürlerini ilettiği bir mektup aldı.” olarak duyuruldu.

Dün akşam saatlerinde Rus medyasında konuyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Moskova Gavarit adlı radyo kanalında canlı yayına katılan Türk kökenli gazeteci Fuat Malikoğlu, Türk tarafının aslında iki mektup hazırladığını ve bunlardan birisinin Rusya, diğerinin ise Türk kamuoyu için olduğunu iddia etti.

Daha önce de hem Rus uçağının düşürülmesi konusunda, hem de Ermeni meselesinde Rus medyasında sert tartışmalara giren ve tehtidler alan gazeteci Fuat Malikoğlu, mektubun Türkçesinin biraz daha yumuşatılmış olduğunu ifade etti.

Kaynak : Gavorit Moskova

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır