Şampiyon Hocalardan Tekvando Eğitimi

Seyhan Belediyesi'nin 19 noktada 5 farklı branşta açtığı yaz spor okullarına ilgi oldukça fazla. Bu bağlamda açılan tekvando kursunda yaklaşık 500…

Spor Yorum: 0 / 19 Temmuz 2014 08:50
Şampiyon Hocalardan Tekvando Eğitimi
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Seyhan Belediyesi'nin 19 noktada 5 farklı branşta açtığı yaz spor okullarına ilgi oldukça fazla. Bu bağlamda açılan tekvando kursunda yaklaşık 500 öğrencinin eğitim görüyor.
Uğur Arıpişirici, Rıdvan Kurt, Can Tansel Gen ve Mahmut Şahin gibi şampiyon hocaların ders verdiği tekvando kurslarında farklı yaşlarda 500 civarında öğrenci eğitim görüyor.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'da tekvando eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti. Başkan Karalar, ziyaret sırasında sporcuların gösterisini izledi. Velilerinde hazır bulunduğu alanda sporcular yaptıkları hareketlerle izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.
Çocukların ve gençlerin Türkiye'nin geleceği olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar zeki, çevik ve ahlaklı bireyler yetiştirmek için spora destek vermekten mutluluk ve onur duyduklarını söyledi. Karalar, "Sporun her branşına yardım ediyor olmaktan, destek olmaktan onur duyduğumuzu, gurur duyduğumuz belirtmek isterim. 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' sağlam vücutta sporla olur. Dolayısıyla insanların ahlakını pekiştiren spora destek veriyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere bu eğitimleri veren hocalarınıza da teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' diyor. Demek ki, sporcunun hem vücudu hem de ahlakı sağlam olmalı. Sizlerden bir Belediye Başkanı olarak, bir ağabeyiniz olarak iki tane isteğim var. Birincisi annelerinizi babalarınızı üzmeyeceksiniz. Annelerinizi babalarını sevindirecek dereceler yapacaksınız. İkincisi çok çalışacaksınız. Siz bizim geleceğimiz Türkiye'nin geleceğisiniz. Sizlerin başarıları ile aileleriniz iftihar etmeli, bizler iftihar etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır