SÖZLÜ: "İLK 500’E GİREN FİRMA SAYISINI ARTIRMALIYIZ"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013” sıralamasında, Adana’dan bu yıl 13 firmanın yer aldığını hatırlatarak, önümüzdeki süreçte bu sayıyı artırmak için ve Adana’nın sanayi üretimini önce ikiye katlayıp, ardından da Türkiye’nin lideri olmasını sağlamak için “Tek ses tek yürek” sloganıyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Ekonomi Yorum: 0 / 26 Haziran 2014 09:17
SÖZLÜ: "İLK 500’E GİREN FİRMA SAYISINI ARTIRMALIYIZ"
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbulSanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013” sıralamasında, Adana’dan bu yıl 13 firmanın yer aldığını hatırlatarak, önümüzdeki süreçte bu sayıyı artırmak için ve Adana’nın sanayi üretimini önce ikiye katlayıp, ardından da Türkiye’nin lideri olmasını sağlamak için “Tek ses tek yürek” sloganıyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Sözlü, yaptığı açıklamada, Adana’nın mevcut sanayi kapasitesini küçümsemenin mümkün olmadığını ifade ederek, “Ancak Adana geçmiş yıllarda sanayide ve tarımda Türkiye’nin lokomotifi olmuş bir şehirdir. 80’li yıllardan itibaren sanayide ve tarımda kan kaybetmeye başlayan şehrimiz şu anda istediğimiz ve hak ettiğimiz seviyenin altında kalmıştır. Bugün sanayi kültürüne sahip işadamlarımız, insan kaynağımız var. Dünyanın en verimli 3 ovasından birine sahibiz. Bir yanımızda dağlarımız, bir yanımızda Akdeniz’in en bakir kıyıları mevcut. Organize Sanayi Bölgemiz, limanlarımız, otoyolumuz, havalimanımız ve demir yolumuz var. Adana’nın Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 13 firmayla yer alması elbette söz konusu firmalar ve Adana adına gurur verici fakat bu denli güçlü potansiyeli olan, zenginlik, sanayi ve ticaret açısından müthiş bir geçmişe sahip Adana’nın çok daha fazla firmayla ilk 500 içinde yer alması gerek” dedi.

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013” sıralamasına giren Adana firmalarının sahiplerini, yöneticilerini ve çalışanlarını kutlayan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki dönemde Adana’da sanayi üretimini artırmak için Adana Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşenden çok daha fazlasını yapmaya kararlıyız. Sanayi sitelerini bir araya getirip modernize etmek, yatırımcı için Adana’yı daha cazip bir şehir haline getirmek, mevcut yatırımcıların işini kolaylaştırıp daha çok üretmelerini sağlamak adına, kent dinamikleriyle işbirliği içinde çalışacağız. Türkiye’nin ilk 500 sanayi firması sıralamasında kentimizden daha fazla sayıda firma olmalı. Adana’yı zenginleştirmek, bolluk, bereket şehri haline getirmek ve daha yaşanabilir, çağdaş, insanlarının mutlu olduğu bir kent haline getirmek için sanayi üretimini artırmak zorundayız. Şehirlerin kaderini ekonomik vizyonları ve güçleri belirlemektedir. Adana’yı bir dünya kenti haline getirmek için, başta Valimiz olmak üzere, milletvekillerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle, hemşehrilerimizle, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışıp, söyleyecek sözü, ortaya koyacak fikri olanı dinleyerek, bilimin ışığında belediyecilik yapacağız.”

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır