SÖZLÜ: “YUMURTALIK ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde Yaz Şenlikleri başladı.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 24 Haziran 2014 08:41
SÖZLÜ: “YUMURTALIK ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde Yaz Şenlikleri başladı.

Şenliğin açılışında gerçekleştirilen etkinliklere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Milliyetçi Hareket Partisi Adana MilletvekiliMuharrem Varlı, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, ilçe belediye başkanları, MHP ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, bürokratlar ve Yumurtalık sakinleri katıldı.

Yaz sezonunun açılışıyla birlikte Yumurtalık’ın kendi ruhuna ve kendine has görüntüsüne kavuşacağını söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “İnşallah Yumurtalık bu yeni yaz döneminde, yeni belediye başkanıyla birlikte, yeni misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak. Bundan sonra Allah’ın izniyle yeni belediye başkanı ve onun arkasında da Büyükşehir Belediyesi’yle Yumurtalık her türlü probleminin üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yumurtalık su problemini çözerek yaz sezonuna girmiştir. Aramızda olan ASKİ Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Yumurtalık bu yıl tatile gelen hemşehrilerimizi en iyi şekilde ağırlayacak ve yeni dönemde bir tatil beldesi olarak Yumurtalık büyük bir gelişim, önemli hamleler içinde olacaktır” dedi.

Yumurtalık’ın önemli bir turizm potansiyeli bulunduğuna dikkat çeken Başkan Sözlü, şöyle devam etti:

“Ne Yumurtalık Belediye Başkanı, ne de Adana Büyükşehir Belediye Başkanı sizlerin güvenini sarsacaktır. Bizlere itimadınızı boşa çıkarmayacağız. Biz biliyoruz ki Yumurtalık gereken ilgiyi, gereken özeni, ihtimamı görürse, altyapısı yeterince desteklenir ve insanlarımız için cazip olma noktasında çaba sarf edilirse, gelecek dönemlerde sadece yaz nüfusuyla değil, kış nüfusuyla da Adanamızın çekim merkezi olacaktır. Büyükşehir Yasası’yla bölgemizde önümüzdeki dönemde gerçekleşecek yatırımları da üst üste koyduğumuzda, şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki; Yumurtalık yeni bir şehir planlamasıyla, yeni bir gelecek planlamasıyla yeni on binleri, yeni nüfusları barındıracak. İddiamız da budur, azmimiz de budur. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın değerli hemşehrilerim. Bu bir yaza giriş ve Yumurtalık’a gelen misafirlerimize ‘Hoşgeldiniz’ programı.”

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, Yumurtalık’ın Bodrum, Marmaris ayarında turizm merkezi olmaması için bir neden bulunmadığını ve böyle özel bir turizm mekanı haline gelebilmesi için çaba gösterileceğini açıkladı.

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik de kısa bir konuşma yaparak, Yumurtalık sakinlerinin güzel zaman geçireceği bir açılış programı hazırlandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından futbol ve voleybol müsabakaları ödül töreni gerçekleştirildi. Başkan Hüseyin Sözlü ve protokol mensupları, dereceye giren sporculara kupa ve madalya verdi.

Daha sonra yerel sanatçılar Hidayet Özkan ve Aşık İmami’nin oğlu Aşık Ertuğrul sahne aldı. Ünlü şarkıcı Bendeniz de katılımcıları birbirinden güzel parçalarıyla coşturdu.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır