SÖZLÜ’DEN, ADANA DEMİRSPOR AÇIKLAMASI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Demirspor’un sahipsiz olmadığını ve sahipsiz kalmayacağını bildirdi.

Spor Yorum: 0 / 28 Haziran 2014 08:46
SÖZLÜ’DEN, ADANA DEMİRSPOR AÇIKLAMASI
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Demirspor’un sahipsiz olmadığını ve sahipsiz kalmayacağını bildirdi.

Sözlü, kongre öncesi yaptığı açıklamada, “Adana’mızın önemli bir markası olan Adana Demirspor futbol takımımızın başarılı olması kentimizin ortak sevinci, başarısızlığı ise ortak üzüntümüzdür" ifadesini kullandı. Sözlü şöyle devam etti:

"Türk futbol tarihinde müstesna bir yere sahip olan futbol takımımızın yakın mazisinde bir türlü istenilen ve özlenilen başarıyı yakalayamamış olması sadece köklü takımımıza sevdalı taraftarların değil tüm Adanalıların hüznüdür. Kent sporuna katkı sunmak ve kentimizi temsil eden profesyonel futbol takımlarına destek olmak Adana’yı yöneten tüm kişi ve kuruluşların görevi olarak değerlendirilmelidir.

Adana Demirspor futbol takımımızın bugün geldiği noktada kentin desteğine ihtiyacı vardır ve ben bunun farkındayım. İnanıyorum ki Adana’nın atanmış ve seçilmiş yöneticileri başta olmak üzere tüm sivil toplum teşkilatlarımız ve Adanalı işadamları futbol takımımızın başarılı olmasını istemektedir.

Kentimizin iş adamları ve STK yöneticileri takımımıza destek olmaya hazır olduklarını belirtmektedirler ama yönetim kademelerinde görev almaktan imtina etmektedirler. İşlerinin yoğunluğu, takımın bir türlü başarılı olamaması ve başarısız maç neticeleri sonrasında taraftarların olumsuz tezahüratları, yönetim kadrosunda olması gereken değerli Adanalıların bu göreve soğuk bakmasına neden olmaktadır.

Ancak tüm olumsuzluklara rağmen Adana Demirspor kulübümüz sahipsiz değildir ve sahipsiz kalmayacaktır. Başta Adana Valiliğimiz, Adana Emniyet Müdürlüğümüz, Adana Büyükşehir Belediyemiz, tüm ilçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ve işadamlarının kurumsal ve kişisel olarak desteklerinin, yeni oluşacak Adana Demirspor Başkanı ve yönetimine tam olacağına inanıyor, saygılar sunuyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır