Sözlü'ye "futbol Okulu" Teşekkürü

Yaklaşık 3 hafta önce faaliyete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları, Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam’da faaliyetlerini sürdürüyor.…

Spor Yorum: 0 / 16 Temmuz 2014 10:13
Sözlü'ye "futbol Okulu" Teşekkürü
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Yaklaşık 3 hafta önce faaliyete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları, Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam’da faaliyetlerini sürdürüyor. Eski Milli Futbolcu Tekin İncebaldır koordinatörlüğünde devam eden çalışmalarda bin 100 çocuk ve genç futbol eğitimi alıyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları’nın Çukurova’daki eğitim noktası Gündüz Tekin Onay Tesisleri Herkes İçin Futbol Merkezi’nde süren antrenmanlara katılan ve eğitim veren Tekin İncebaldır, çalışmaların ciddi şekilde sürdüğünü söyledi. İncebaldır, “Bu üçüncü haftamız ve ciddi bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Toplamda 4 okulumuz var. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği bir futbol okulu Adana’da ilk kez faaliyet gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün başlattığı yerinde ve önemli bir proje bu. Gerçekten de Adana’nın böyle bir projeye ihtiyacı varmış. Başkanımız ileriyi görüp doğru bir proje hazırlatmış bana. Halkımızın ilgisini, çocukların ve velilerin memnuniyetini görünce bunu daha iyi anlıyorum. Onun bize güvenini sarsmadan çocuklarımıza futbol eğitimi vermek için vargücümüzle çalışıyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Çocuklardan ve velilerden olumlu değerlendirmeler alıyoruz. Çok doğru bir proje. Bu ilk yılımız ve inşallah önümüzdeki yıl kapasiteyi genişleterek daha iyisini yapacağımıza inanıyorum. Pazartesi ve çarşamba Seyhan ve Çukurova’dayız. Salı ve perşembe günleri de Sarıçam ve Yüreğir’deyiz” dedi.
ÇOCUKLARIMIZ SOSYALLEŞİYOR, ÖZGÜVEN KAZANIYOR
Çalışmalara katılan çocuğunu izleyen Gamze Çağşırlı, projeyi hazırlayan ve uygulayanlara teşekkür etti. Çağşırlı, “Böyle bir sosyal projeyi bizlerin ayağına kadar sunduğu için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ediyorum. Burada çok değerli hocalar eşliğinde çocuklarımız sosyalleşiyor ve özgüven kazanıyor. Çocuklarımızı sokaklardan koparıp böyle güzel ortamlarda spor eğitimi almalarını sağladıkları için başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü olmak üzere, eğitmenlerimize, hocalarımıza tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Veli Nihat Çelik de, futbol okullarıyla ilgili şunları söyledi:
“Adana’da uzun yıllardır benzer bir aktivite düzenlenmediğini belirterek, çocuklarımız sokaklarda, kötü alışkanlıklara bulaşma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü, bu faaliyetle, çoçuklarımızı hem kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor hem de yeteneklerini geliştirme fırsatı veriyor. Çocuklarımız disiplinli bir ortamda spor eğitimi alıyor ve kişiliklerinin gelişmesine katkı koyan bir ortamda bulunuyorlar. Başta Tekin İncebaldır olmak üzere hocalarımızdan memnunuz ve hepsine teşekkür ediyorum.”
Veli Ufuk Kaya da, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye minnettar olduklarını ifade ederek, çocukların bilgisayar başından kalkmasını, spor yapmasını sağlamanın önemine değindi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır