TRABZONLULAR FESTİVALDE BULUŞACAK

Adana Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenecek olan Akdeniz Festivali’nin 21-22 Haziran tarihleri arasında Adana Merkez Park yanında gerçekleştirileceği öğrenildi. Festival kapsamında çeşitli etkinliklerin yanısıra yöre mutfağından da ikramlar yapılacak.

Kültür Sanat Yorum: 0 / 20 Haziran 2014 08:40
TRABZONLULAR FESTİVALDE BULUŞACAK
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Adana Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenecek olanAkdeniz Festivali’nin 21-22 Haziran tarihleri arasında Adana Merkez Park yanında gerçekleştirileceği öğrenildi. Festival kapsamında çeşitli etkinliklerin yanısıra yöre mutfağından da ikramlar yapılacak.

Konuyla ilgili Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde (ÇGC) bir basın açıklaması yapan Adana Trabzonlular Derneği Başkanı Ali Rıza Birinci, derneklerinin amaçları arasında Adana’da ki Trabzonluları bir araya getirebilmek ve Adana’ya Trabzonluları ve kültürünü tanıta bilmek olduğunu söyledi. Festivallerinin 21 22 Haziran tarihleri arasında Merkez Park Galeria İş Merkezi yanında yapılacağını aktaran Birinci, “Festivalimiz 2 gün sürecektir. Festivalimiz kapsamında yöresel yemeklerimiz, sanatçılarımız ve çeşitli yöresel etkinliklerimiz yer alacaktır” dedi.

Yapılacak olan festivalde yalnızca Trabzonluları bir araya getirmeyi amaçlamadıklarını anlatan Birinci, “diğer kültürlerle köprü kurup kaynaşmayı amaçlıyoruz. Bu şekilde Karadeniz Kültürü ile Akdeniz Kültürü’nün zenginliklerini kaynaşarak birbirimize tanıtma fırsatı oluşturacaktır. Tüm Adana ve bölge halkımızı düzenleyecek olduğumuz festivalimize davet ediyoruz. Adana Trabzonlular Derneği Akdeniz Festivali’nin düzenlenmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır