UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

İşkur-Kosgeb-Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği çerçevesinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine" Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği'nin 10 kadın üyesi ve 2 erkek gönüllüsü de katılma hakkı kazandı.

Ekonomi Yorum: 0 / 30 Haziran 2014 08:30
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

İşkur-Kosgeb-Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği çerçevesinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine" Adana Çocuk veKadın Hakları Derneği'nin 10 kadın üyesi ve 2 erkek gönüllüsü de katılma hakkı kazandı.

12 kişi, yapılan yazılı sınav ve mülakat sonucunda ÇKHD üyeleri de girişimcilik için ilk adımı attılar.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Ziyapaşa Yerleşkesinde 10 gün sürecek eğitimler, 4 Temmuz Cuma günü sona erecek.

ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça, kadınların toplumun her alanında aktif olmasını desteklediklerini belirterek, "Ancak ekonomik özgürlüğü olan kadınlar yerel yönetimlere veya ülke yönetimine talip olabilirler. Seçmen olmaktan çıkıp seçilen olabilirler. Bu nedenle ülke ekonomisine katkı sağlayan, kendi ayakları üzerinde durabilen, sadece tüketen değil üreten olabilen, küçük esnaf yani KOBİ'ler olarak hizmet verecek kadın girişimcilerimizi çok önemsiyoruz. Üyelerimiz içinde ev yemekleri, reklam, kamera sistemleri, kadın kuaförü, seramik atölyesi ve show-room, kuru temizleme ve kadın merkezi alanlarında iş yapmak isteyenler eğitim hakkı kazandılar. Erkek gönüllülerimiz ise kitapçılık ve kuaförlük yapmak istiyor" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır