Zihni Aldırmaz’dan Amatör Spora Destek Sürüyor

Ankara’da Yapılan Milli Takım Seçmelerine Katılan Ve Çeşitli Dereceler Alarak Milli Takıma Seçilen 5 Sporcunun Da Aralarında Bulunduğu Bilek Güreşi Sporcuları İle Adana Şampiyonu Olan Adana Gençlerbirliği U 17 Futbol Takımı, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı Ziyaret Etti.

Gündem Yorum: 0 / 22 Mart 2014 11:55
Zihni Aldırmaz’dan Amatör Spora Destek Sürüyor
Facebook'ta paylaş butonu
-A +A

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan milli takım seçmelerine katılan ve çeşitli dereceler alarak milli takıma seçilen 5 sporcunun da aralarında bulunduğu bilek güreşi sporcuları ile Adana Şampiyonu olan Adana Gençlerbirliği U 17 futbol takımı, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.
Vücut Geliştirme Federasyonu Milli Takım Antrenörü, Uluslararası Hakem Nihat Söyler, bilek güreşinde gençler ve büyükler kategorilerinde elde edilen başarıların Adana için gurur kaynağı olduğunu belirterek, sporcuların milli takım kamplarına katılmak için sabırsızlandığını açıkladı. Söyler, 9 Nisan’da gerçekleştirilecek turnuva için ulaşım konusunda destek istedi.
Adana Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Haluk Güner Köktürk de, Zihni Adırmaz’ın zaten uzun yıllardır kendilerine ve amatör spora yaptığı katkının ortada olduğunu, yeni bir istekte bulunmak için değil, Adana şampiyonluğu kupasını kendisine hediye etmek için ziyarete geldiklerini söyledi.
SPOR GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR
Zihni Aldırmaz da, sporun sadece spor olmadığını, heyecanı, kardeşliği, rekabeti ve başka çok sayıda güzelliği içinde barındırdığını belirterek her iki ekibi de başarılarından dolayı tebrik etti. Zihni Aldırmaz, “Ben bugün sigara ve alkol kullanmıyorsam, bunu yıllarca spor yapmaya ve spor camiasının içinde olmaya borçluyum. Spor gençleri kötü alışkanlıklardan korur. Bu yüzden devleti ve belediyeleri yönetenler, özellikle amatör spora destek vermeli. Ben bu makamda olsam da olmasam da spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğim” dedi.
Konuşmaların ardından futbolcular Adana şampiyonluğu kupasını Zihni Aldırmaz’a hediye etti. Bilek güreşi sporcuları da çiçek sundu. Zihni Aldırmaz, bilek güreşi takımının ulaşımının sağlanması konusunda da destek sözü verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2013 Gazeteadana.com tüm hakları saklıdır